Akacjowa 38 odcinek 4, 5, 6, 7 – Streszczenie

Odcinek 4: German jest wspaniałym ojcem dla Carloty i jednocześnie oschłym mężem wobec Cayetany. Manuela orientuje się, że zniknął jej pakunek, w którym znajdowały się pieniądze, zegarek Justa i jej fotografia w stroju zamożnej pani. W rzeczywistości zawiniątko ukradła Regina, która podejrzewa, że jej koleżanka może uciekać przed wymiarem sprawiedliwości. Tymczasem Maria Luisa narzeka na partnerkę ojca. Ramon zdaje sobie jednak sprawę, że tak naprawdę to jego córka wraz z Reginą uprzykrzają życie Trini. Maximiliano zaś kupuje specjalnie dla Leonor markową maszynę do pisania. Z kolei Celia jest zazdrosna o męża Felipe, który ostatnie dużo czasu spędza z wdową Losadą. Innym razem Leonor uczy Pabla czytać. Rosina chce zaprosić swoich sąsiadów na posiłek, mimo że wraz z Maximilianem ich na to nie stać.

Odcinek 5: Ramon zwalnia Reginę z pracy. Kobieta znika wraz ze skradzionym pakunkiem Manueli. Cayetana nalega, aby Carlota założyła strój żałobny. Następnie udają się na grób brata Germana, Ponce. Zmarły mężczyzna był bowiem narzeczonym Cayetany i ojcem Carloty. German obiecał umierającemu krewnemu, że weźmie ślub z jego ukochaną i zatroszczy się o ich dziecko. Tymczasem Pablo dowiaduje się, że Regina planuje po południu wyjechać z miasta. Zamierza więc odzyskać rzeczy należące do jego siostry. Zamożne sąsiadki śmieją się z Trini. Za namową Marii Luisy robią jej niemiłe żarty. Fabiana dowiaduje się, że Rita została aresztowana.

Odcinek 6: Carlota nieszczęśliwie wpada pod powóz. Wskutek groźnego wypadku grozi jej amputacja ręki. Maria Luisa pomaga Trini w wyborze kreacji na przyjęcie u doni Rosiny. Leandro także chce się na nim zjawić, ale jego matka Susana udaje omdlenie, by w ten sposób zatrzymać go w domu. Leonor poznaje młodego aroganta, Claudia, z którym jej rodzice planują ją wyswatać.

Odcinek 7: Germanowi udaje się pomóc córce, której groziła amputacja ręki. Trini zjawia się na przyjęciu u Rosiny. Zostaje jednak wyśmiana przez zgromadzonych za swój strój, który pomagała jej wybrać Maria Luisa. Załamana kobieta postanawia odejść od męża, by nie szkodzić jego reputacji. Maximiliano oświadcza swojej żonie, że są bankrutami. Tymczasem Rosina zamierza zmusić Leonor do zawarcia małżeństwa z synem państwa Castao. Manuela próbuję zdobyć pieniądze, aby móc odzyskać swoją córkę.

Źródło: teleman.pl