Akacjowa 38 odcinek 8, 9, 10, 11 – Streszczenie

Odcinek 8: Justo, pomimo kłopotów z pamięcią, powoli zaczyna sobie wszystko przypominać. Rosina znajduje dla swojej córki zamożnego kandydata na męża. Cayetana udaje się w odwiedziny do Carloty, która przebywa w szpitalu. Tymczasem Celia przechodzi badanie i niebawem poznaje druzgocącą diagnozę. Doktor Espinosa usiłuje przekonać Germana, aby został jego wspólnikiem.

Odcinek 9: Espinosa udaje się z pozoru niewinną wizytą do Manueli. Dziewczyna staje przed szansą zarobienia w zaledwie jeden wieczór tyle, ile zwykle otrzymuje za dwa miesiące pracy. Tymczasem Fabiana postanawia stanąć w obronie Carloty, wskutek czego zostaje zwolniona. Ramon odnajduje Trini. Ostatecznie nie udaje mu się przekonać ukochanej do powrotu do domu. Celia jest zdruzgotana po rozmowie z lekarzem.

Odcinek 10: Manuela zamierza zebrać pieniądze, aby móc pojechać do klasztoru, by odebrać swoją córeczkę. Zwraca się o pomoc do matki, ale ta odmawia. Pablo zaś zaczyna zakochiwać się w Leonor, która uczy go czytać. Cayetana pozbywa się starej służącej i wybiera sobie nową. Znajduje taką, która z przyjemnością pastwi się nad jej córką. Tymczasem Trini bardzo tęskni za mężem. Okazuje się, że jemu również jej brakuje. Córka przynosi Ramonowi list rzekomo od jego ukochanej, który jednak sama napisała. Celia zaczyna czuć się coraz gorzej, o czym jednak nie mówi małżonkowi. Obawia się, że może być bezpłodna i partner ją przez to zostawi.

Odcinek 11: Espinoza odwiedza Cayetanę. Ma zamiar powiedzieć kobiecie o romansie jej męża z Manuelą. Kiedy przybywa German, wychodzi na jaw, że mężczyzna jest szantażystą i kłamcą. Don Maximiliano ma pretensje do córki o jej częste spotkania z Pablem. Leonor zdaje sobie sprawę, że jej rodzina ma poważne problemy finansowe i postanawia pomóc rodzicom, nawet wbrew sobie i własnemu szczęściu. Tymczasem Felipe zabiera swoją żonę na spacer, nie zważając na to, że Celia niemalże słania się na nogach. Niespodziewanie córka Germana i Cayetany ucieka z domu. Lekarz rusza na poszukiwania. Manuela oferuje mu swoją pomoc.

Źródło: teleman.pl