Barwy szczęścia odcinek 1749, 1750, 1751, 1752, 1753 [Zdjęcia + Streszczenie]

1749 (poniedziałek 27 listopada): Aldona czuje coraz większy dyskomfort w związku z przemianą Borysa w eleganckiego dyrektora masarni i aby dorównać mężowi postanawia na poważnie wziąć się za siebie, oddając się w ręce Sabiny i Joli… Zuzia pokazuje Róży i Zdzisiowi zdjęcia z przypadkowej sesji i wyznaje opiekunom, że pragnie zostać modelką. Klarę odwiedza Jaga, która przyjechała właśnie z Austrii ze swoim narzeczonym. Przyjaciółki dawno się nie widziały i mają sobie wiele do opowiedzenia. Spotkanie przerywa Fayad, do którego dotarły tragiczne wiadomości z Syrii.

1750 (wtorek 28 listopada): Z powodu złego samopoczucia ciężarnej Julity Józek ku przerażeniu Darka waha się, czy jechać na zgrupowanie młodzieżowej reprezentacji piłki nożnej.. Władek nagle przypomina sobie moment tuż przed wybuchem w Biomerze i dociera do niego, że to Beata jest odpowiedzialna za nieszczęśliwy wypadek… Małgorzata od rana szuka Jerzego, który topi smutki w alkoholu w Feel Good. Marczak zaczyna doceniać wsparcie Zwoleńskiej Waleria dba, by Stefan nie myślał już o wyprowadzce i nie pozwala się mężowi nudzić. Kiedy Górkowie wracają z nordic walkingu, zwracają Gawronowi uwagę, żeby usunął niecenzuralny napis ze ściany na klatce schodowej, ale dozorca ich lekceważy.

1751 (środa 29 listopada): Klara i Jaga organizują pomoc dla dzieci osieroconych w Aleppo. W akcję aktywnie włącza się też Radek, a Fayadowi nie podoba się, że chłopak otwarcie adoruje jego narzeczoną i zakazuje jej spotkań z szefem Feel Good. Między Jagą i Fayadem dochodzi do kłótni. Adrian prosi Bruna o spotkanie. Oznajmia, że da Bożenie spokój, jeśli Stański pożyczy mu sto tysięcy. Tymczasem Bożena idzie na tajemniczą rozmowę kwalifikacyjną w sprawie nowej pracy… Jerzy szuka w Internecie informacji na temat Nasielskiego. Choć jest pijany, zmierza jechać po żonę do domu pisarza. Grażyna i Małgorzata próbują odebrać mu kluczyki do samochodu, cały czas rywalizując o prawo opieki nad przyjacielem.

1752 (czwartek 30 listopada): Józek nieoczekiwanie wraca wcześniej ze zgrupowania reprezentacji i oświadcza Darkowi, że nie zagra w meczu młodzieżówki. Władek ma ogromny dylemat: czy zeznać, że Beata jest odpowiedzialna za wybuch w Biomerze. Przed wejściem do prokuratury przyjaciółka błaga go, żeby nie mówił prawdy Artur przekazuje Piotrowi wszystkie rzeczy osobiste żony, a Modesta prosi o zaprzestanie poszukiwań. Kiedy Ernest próbuje dodzwonić się do ojca, ten wyrzuca telefon i zmierza w kierunku rzeki, w której prawdopodobnie utonęła Marta… Angela jest zazdrosna, bo Robert wyjeżdża na kilkudniową wycieczkę szkolną razem z Kingą Brzeską. Dziewczyna jest przekonana, że nauczycielka biologi podrywa jej ukochanego…

1753 (piątek 1 grudnia): Ernest słyszy w radiu wiadomość o samochodzie w rzece i łączy te doniesienia z dziwnym zachowaniem ojca. Chłopak przyjeżdża na miejsce w momencie, gdy auto Artura jest wyciągane z wody. W związku z podejrzeniami Angeli, Oliwka zachęca przyjaciółkę do zrobienia testu ciążowego Dziewczyna źle znosi rozłąkę z Robertem, nie jest pewna jego uczuć i nabiera przekonania, że dziecko pomogłoby jej zatrzymać ukochanego przy sobie. Józek w końcu przyznaje się Darkowi, dlaczego został wykluczony z kadry. Menedżer stara się ratować sytuację, ale konsekwencje nieodpowiedzialnego zachowania Sałatki są coraz większe…