Barwy szczęścia odcinek 1776, 1777, 1778, 1779, 1780 [Streszczenie + Zdjęcia]

1776: Kasia wraca z rekonesansu w Dubaju. Jest zachwycona perspektywą życia tam i czekającymi na nią warunkami pracy. Łukasz nie podziela jej entuzjazmu, między narzeczonymi dochodzi do kłótni, podczas której Sadowski ostrzega ukochaną, że może nie mieć do kogo wracać. Milewicz nie daje znaku życia, a Angela pomimo wątpliwości, czy dobrze zrobiła, rozstając się z nim, dochodzi do wniosku, że była dla niego tylko zabawką. Dziewczyna wpada na pomysł, by w podróż dookoła świata pojechać z Magdą. Do Zenka dzwoni pracownik warszawskiego lotniska z informacją, że wnuk Basi John Jakubik przyleciał sam do Polski i czeka na odbiór.

1777: Zenek i Borys starają się zaopiekować Johnem i poznać tajemnicę jego nagłego i samotnego przybycia do Polski. Kasia chce zawiesić działalność videobloga na czas pobytu w Dubaju, a Łukasz ma jej za złe, że zostawia go na lodzie, i żeby nie zaprzepaścić tego, co razem osiągnęli, postanawia poszukać zastępczyni Górki. Magda spotyka się z Luizą i Mirkiem i odkrywa, że dzieci boją się, że trafią pod opiekę ojca, który wkrótce wychodzi z więzienia. Dodatkowo spokój podopiecznych burzy niechcący Angela, która wspomina o podróży dookoła świata ze Zwoleńską. Swoim pomysłem wyjazdu z Magdą dziewczyna krzyżuje też plany Sebastiana pragnącego pogodzić się z żoną.

1778: Magda nie chce przed wyjazdem w podróż dookoła świata spotykać się z Natalią. Małgorzata i Jerzy używają fortelu, by pogodzić zwaśnione siostry Zenek nie bardzo wie co robić z Johnem, który jest smutny, tęskni za rodzicami i odmawia jedzenia. Na dodatek powrót Basi z pielgrzymki opóźnia się z powodu wypadku Róży. Pomoc Grzelakowi oferuje Aldona, która zabiera Jasia do Zdrówka. Wkrótce z przerażeniem odkrywa, że chłopiec niepostrzeżenie wymknął się z jej sklepu Kasia przeżywa zbliżające się rozstanie z synkiem i narzeczonym, a Łukasz organizuje wyjście do parku trampolin, by radośnie spędzili ostatnie chwile przed jej wyjazdem. Gawron wpada na pomysł kandydowania na prezesa zarządu wspólnoty i rozpoczyna akcję zbierania podpisów poparcia wśród mieszkańców osiedla.

1779: Powitanie Basi i Johna nie jest radosne, chłopiec nie cieszy się z przyjazdu babci, czeka tylko na rodziców. Grzelakowa dochodzi do wniosku, że skoro Sara i Adam nie dają znaku życia, to nie żyją. Wieczorem w spodniach Jasia Basia znajduje zaszyty list. Przed wyjazdem Magda decyduje się na spotkanie z Sebastianem ze względu na Luizę i Mirka. Kowalski deklaruje, że tęskni za dziećmi i będzie się z nimi spotykał podczas jej nieobecności, czym chwyta żonę za serce. Pojawia się nadzieja na pogodzenie się małżonków. Angela żegna się z przyjaciółmi. Rozmowa z Erykiem uświadamia obojgu, że ciągle jest między nimi chemia. Chłopak deklaruje, że będzie czekał na jej powrót z podróży dookoła świata. Pojawiają się pierwsze zgrzyty w związku Anny i Nasielskiego, kiedy pisarz odkrywa, że ukochana za jego plecami pojechała do Warszawy, by spotkać się z mężem.

1780: Anna zostawia Nasielskiemu list i wymyka się z walizką, kiedy pisarz jeszcze śpi. Wkrótce Jakub rusza za ukochaną, nakłania ją do powrotu, nie dopuszczając do siebie myśli, że to koniec ich bajki. Po rozmowie z oficerem prowadzącym sprawę Adama Basia mówi Zenkowi, że Jaś być może zostanie u nich już na zawsze. Wnuk reaguje histerycznie na wiadomość, że nie zobaczy na razie rodziców. Kiedy nadarza się okazja, chłopiec ucieka z domu. Chowański przez przypadek dowiaduje się o osobistej tragedii Zosi, niedawno zmarł jej kilkuletni synek. Od razu dzwoni do kobiety i przeprasza ją za swoje samolubne zachowanie. Teraz razem wspierają się w cierpieniu po stracie swoich bliskich. Tymczasem z Zalewu Zegrzyńskiego zostaje wyłowione ciało kobiety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *