Barwy szczęścia odcinek 1786, 1787, 1788, 1789, 1790 [Streszczenie + Zdjęcia]

1786: Andrzej przez swoją nadwagę ledwo nadąża za ruchliwą Mają, a Sabina nie szczędzi mu złośliwych uwag. Chcąc zadowolić żonę Tomala odwiedza Centrum Nowego Ciała i prosi Tomka, żeby został jego trenerem personalnym. Ku przerażeniu Sabiny jej mąż robi z siebie pośmiewisko w klubie. Aneta i Marek szukają Krystyny, która nie daje znaku życia od czasu wczorajszej randki umówionej za pomocą „Swatera”. Gawron poszukuje lokatorów do swojego mieszkania i w końcu wynajmuje je Grzegorzowi i Renacie. Para skrywa pewien mroczny sekret.

1787: Po pogrzebie Marty Paweł nie jest pewien, czy chce kontynuować prace nad filmem o Walawskiej. Ku jego zaskoczeniu, Dąbrowski zamierza włączyć do projektu Umińską. Najemcy mieszkania Gawrona – Renata i Grzegorz – starają się nie rzucać w oczy sąsiadom. Tymczasem Amelia i Tomasz zapraszają nowych lokatorów na herbatę. Pojawienie się Bożeny u rodziców budzi niepokój tajemniczej pary. Róża wraca wreszcie do domu. Atmosferę powitalnej imprezy burzy pojawienie się Kazika, który zabiera Zuzię na lody. Podczas spotkania mężczyzna prosi córkę o pieniądze i przygotowuje grunt pod kolejne pożyczki.

1788: Bożena zauważa na peronie podejrzanie zachowującego się mężczyznę, a po chwili odkrywa, że zostawił on pod ławką torbę z ładunkiem wybuchowym. Zawiadamia odpowiednie służby, ale widząc nadjeżdżający pociąg postanawia zabrać bombę, jak najdalej od stacji Tuż przed szczepieniem Marysi Klarę znowu nachodzą wątpliwości. W przychodni Pyrkowie dowiadują się, że synek sąsiadów, przeciwników szczepionek, po ospa party trafił w ciężkim stanie do szpitala. W domu na Klarę czeka za to dobra wiadomość: jej książka „Wyrodna matka” została uhonorowana literacką nagrodą publiczności. Darek i Władek zgodnie stwierdzają, że najwyższa pora pomyśleć o własnym mieszkaniu i wyjechać na wspólne wakacje. Niespodziewanie Cieślak dostaje propozycję pracy, co burzy ich plany.

1789: Na miejscu wybuchu Tomasz szuka Bożeny, jego obawy, że córka była na peronie potwierdzają się. Wkrótce pojawia się też Bruno, wspólnie starają dowiedzieć się, czy Wiśniewska przeżyła. Po pogrzebie Marty Chowański i Zosia zbliżają się do siebie jeszcze bardziej. Ewunia też lgnie do Artura, co nie podoba się Piotrowi. Mariola zjawia się w sklepie Zdrówko pilnie poszukując szefa. Kiedy Aldona poznaje atrakcyjną pracownicę męża, robi się zazdrosna. Tymczasem Borys jest w coraz lepszej komitywie z Mariolą, której plan postawienia na nogi masarni, zaczyna działać.

1790: Amelia i Tomasz przeżywają bohaterską akcję Bożeny. Podczas rozmowy z nowymi sąsiadami dumni seniorzy mówią o dwa zdania za dużo na temat córki, a Renata i Grzegorz zaczynają domyślać się, że Wiśniewska pracuje w ABW. Zuzia cały czas szuka kontaktu z ojcem i jest z nim coraz bardziej związana emocjonalnie, co niepokoi Różę i Zdzisia. Szczepan, który od jakiegoś czasu obserwuje dziewczynkę, atakuje Kazika… Władek ze względu na nową pracę musi ograniczyć ilość wykładów. Kolega z uczelni stawia go przed wyborem: kariera naukowa albo korporacyjna. Tymczasem Julita i Józek poznają płeć swojego dziecka będą mieli syna.