Barwy szczęścia odcinek 1806, 1807, 1808, 1809, 1810 [Streszczenie + Zdjęcia]

1806: Łukasz ogląda wywiad rodziców Niki po jej śmierci w Algierii. Gdy dowiaduje się od Stefana, że na miejscu ze zmarłą dziewczyną była Zuzia, postanawia bliżej przyjrzeć się sprawie. Grażyna jest pod wrażeniem Jewgienija, który wykonał w jej mieszkaniu męskie prace. Pragnie zacieśnić z Ukraińcem znajomość. Tymczasem Tolek jest zbyt zajęty piłkarzykami, by pilnować narzeczonej. Do ekipy seniorów dołącza Borys, który okazuje się mistrzem gry zręcznościowej trambambula. Kajtek i Oliwka do powrotu Angeli, mają przez kilka dni pomieszkać sami razem w jej mieszkaniu. Wkrótce okazuje się, że ich przyjaciółka zamierza zostać w Kanadzie na stałe.

1807: Łukasz drąży sprawę śmierci Niki, a do współpracy zaprasza Alicję Umińską. Razem postanawiają odłożyć na bok prywatne spory i dotrzeć do prawdy o wydarzeniach w Algierii. Magda wraca z wyprawy dookoła świata i pierwszą noc postanawia spędzić u siostry, której zwierza się, że jest gotowa odbudować swoje małżeństwo. O poranku w mieszkaniu Natalii zjawia się Sebastian i zarzuca żonie, że wróciła bez Angeli. Tolek namawia Stefana na międzydzielnicowy turniej w piłkarzyki. By zapewnić sobie alibi na czas rozgrywek, seniorzy zapisują się na zajęcia fitness.

1808: Hubert kontynuuje nagrania z Ulą, a piosenkarka stara się wszelkimi sposobami na nowo go oczarować. Tymczasem Klara natyka się w Internecie na bardzo niepochlebne komentarze na temat swojej książki. Witek i Aleks, chcąc odpokutować kradzież z bankomatu, pytają księdza Tadeusza, jaki dobry uczynek mogliby spełnić. Proboszcz wysyła ich w odwiedziny do starszego parafianina – Jana Roztockiego. Spotkanie z żyjącym w biedzie powstańcem warszawskim, robi na chłopcach duże wrażenie. Łukasz i Alicja nabierają pewności, że za śmiercią Niki kryje się grubsza afera. Rozmowa dziennikarzy z ojcem zmarłej niewiele wnosi do sprawy. Za to sąsiadka rodziców dziewczyny sugeruje, że Kasperczukowie mają krew córki na rękach.

1809: Basia i Zenek denerwują się pierwszym dniem w szkole małego Jasia. Przestraszony chłopiec wyrywa się Grzelakowej na korytarzu i zaczyna uciekać. Lidkę nachodzi znajomy z dawnych lat, Plaskota, bandyta, który strzelał do Radka. Mężczyzna chce się upewnić się, że chłopak nic nie pamięta. Tymczasem Morawski zaczyna nabierać wątpliwości czy to Grzegorz go postrzelił. Witek opowiada ojcu o spotkaniu z Janem Roztockim, a Marek obiecuje zebrać pieniądze na wózek inwalidzki dla staruszka. Chłopcy wraz z księdzem Tadeuszem ponownie odwiedzają mężczyznę i bliżej poznają historię jego życia i okres walki w powstaniu warszawskim.

1810: Kajtek i Oliwka poznają nową koleżankę Jowitę, która dołącza do ich klasy po przenosinach z prywatnego liceum. Kiedy nastolatka opuszcza szkołę w towarzystwie Milewicza, Eryk jest pewny, że geograf chce poderwać kolejną uczennicę. Oburzony rzuca się na nauczyciela z pięściami. Lidka nadal ukrywa przed ukochanym, że zna człowieka, który go postrzelił. Plaskota wciąż ją nachodzi i obserwuje Radka w szpitalu. Waleria i Stefan wybierają się do Dubaju na zaproszenie Kasi. Tymczasem do drzwi Górków puka Sławek – młody chłopak z plecakiem, który zamierza u nich nocować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *