Barwy szczęścia odcinek 1821, 1822, 1823, 1824, 1825 [Streszczenie + Zdjęcia]

1821: Magda sceptycznie podchodzi do deklaracji Sebastiana o adopcji Luizy i Mirka. Podejrzewa, że to zagrywka męża, by ją odzyskać. Impulsem do działania jest dla niej informacja, że dzieci mają wrócić do stosującego przemoc ojca. Gawron jest pewien, że nikt nie kupi jego mieszkania, gdyż skutecznie utrudniał potencjalnym nabywcom obejrzenie lokalu. Tymczasem na licytacji komorniczej zjawia się kilka osób, w tym Darek i Władek. Piotr chce mieć po swojej stronie Artura w sprawie scenariusza filmu o Marcie, ale głowę Chowańskiego zaprząta zbliżający się proces Krzepińskiego. Zosia zauważa, że Ewunia jest osłabiona i odkrywa, że Walawski zrzuca na dziewczynkę obowiązki związane z opieką nad młodszym rodzeństwem.

1822: Julita, mimo zaawansowanej ciąży, upiera się, by kibicować Józkowi podczas ważnego meczu. Na miejscu jest też Wiśniewski z córką, który dostał od Darka bilety w podziękowaniu za pomoc w kupnie mieszkania. W pewnym momencie Bożena zauważa na zatłoczonym stadionie podejrzanego mężczyznę, tego samego, który na stacji kolejowej podłożył bombę… Stefan i Tolek spędzają czas na grze w piłkarzyki, korzystając z alibi w postaci karnetu do fitness klubu. Malwina i Magda próbują przekonać Jerzego, by pojechał wreszcie do Zakrzewia zobaczyć się z żoną. Dodatkowo Malwina zaczyna podejrzewać, że Małgorzacie na rękę jest kryzys małżeński Marczaków i chce zająć miejsce Anny.

1823: Julita w poważnym stanie zostaje zabrana do szpitala, gdzie od razu trafia na blok operacyjny. W wyniku cięcia cesarskiego w zaledwie 26. tygodniu ciąży na świat przychodzi chłopiec. Józek czuwa przy inkubatorze synka, którego szanse na przeżycie są niewielkie. Tymczasem Bożena pomaga policji w ewakuacji kibiców ze stadionu. W pewnym momencie Wiśniewska zauważa mężczyznę, który podłożył ładunek wybuchowy i rozpoczyna za nim pościg.

1824: Julita jest na silnych lekach uspokajających i wypiera bolesny fakt, że jej dziecko nie żyje. Tymczasem zrozpaczony Józek winą za śmierć synka obarcza narzeczoną. Magda i Sebastian rozpoczynają prekwalifikację na rodziców zastępczych Luizy i Mirka. Pracownica ośrodka adopcyjnego, która przeprowadza z Kowalskimi wywiad środowiskowy, wytyka im kilka błędów. Hubert postanowił wywiązać się z kontraktu i jest w trasie koncertowej z Ulą. Klara chce ufać mężowi, choć po cichu martwi się, do czego zdolna jest piosenkarka. Niepokój Pyrki podsyca Ernest, który informuje ją, że Ula z nim zerwała.

1825: Lidka, po powrocie z podróży poślubnej, stara się wesprzeć pogrążoną w rozpaczy Julitę. Trenerka, widząc rozłam w związku przyjaciółki spowodowany stratą dziecka, próbuje sprowadzić do szpitala Józka. Radek musi rozwiązać problem braku personelu w Feel Good. Wkrótce do kawiarni przychodzi kandydatka na kelnerkę: egzotyczna piękność Carina Kanga. U Klary znowu zjawia się Ernest i nie ukrywa satysfakcji, że jego słowa się potwierdziły, skoro Hubert nie wrócił na noc do domu. Chłopak twierdzi, że ma też inne dowody na to, że Ulę i Pyrkę coś łączy. Bliscy Marty mają nadzieję, że Krzepiński dostanie najwyższą możliwą karę. Tymczasem na sali sądowej porywacz wygłasza oświadczenie, że nie przyznaje się do winy, a następnie składa szokujące zeznania.