Barwy szczęścia odcinek 1836, 1837, 1838, 1839, 1840 [Streszczenie + Zdjęcia]

1836: Parapetówka u Kajtka i Oliwki zakończyła się wielkim bałaganem i zniszczeniami w mieszkaniu, a także u sąsiadów. Młodzi zawalają szkołę, by wspólnie z Jowitą i Patrykiem uporać się z bałaganem przed wizytą rodziców. Natalia idzie z Klemensem na pogrzeb Oliwiera. Zwoleńska stara się uśpić czujność Wilka udając, że wierzy w samobójstwo Jakubczyka. Tymczasem zazdrosna Alina niespodziewanie odwiedza Macieja w mieszkaniu Zwoleńskiej. Kobieta daje się udobruchać zapewnieniami mężczyzny o jego miłości i lojalności. Umińska udaje dziewczynę Krzepińskiego, w ten sposób udaje jej się umówić na widzenie. Ich spotkanie za kratami jest dziwne i pełne emocji. Alicja zdaje się być zafascynowana mordercą, przebieg spotkania rejestruje ukryta w długopisie Umińskiej kamera.

1837: Łukasz jest zaskoczony, że zamiast jego reportażu o Orłach z Sosnowej na stronie agencji informacyjnej został opublikowany reportaż Umińskiej o Krzepińskim. Zdruzgotany tym, co zobaczył Sadowski, usiłuje świadomić Alicję, że jej materiał wybiela mordercę Marty. Tego dnia odbywa się kolejna rozprawa Krzepińskiego. Artur, Elżbieta i Piotr są wstrząśnięci reportażem i tym, że oskarżony coraz pewniej czuje się na sali sądowej. U Kajtka i Oliwki nadal krucho z pieniędzmi, dlatego młodzi myślą o wynajęciu komuś jednego pokoju. Z kolei Jowita po raz kolejny urywa się bratu i doprowadza do „przypadkowego” spotkania z Milewiczem, realizując kolejny etap swojego planu zemsty na nauczycielu. Borys spieszy się na spotkanie z Mariolą, a Aldona znowu robi się zazdrosna o pracownicę męża. Po chwili jej uwaga skupia się jednak na synu, bo okazuje się, że Aleks zaczął dostawać w szkole same złe stopnie.

1838: Umińska próbuje namówić kogoś z bliskich Marty na rozmowę. Dziennikarce udaje się spotkać jedynie z Igą, która stwierdza, że według niej wina Krzepińskiego nie jest oczywista. Postać domniemanego mordercy Walawskiej coraz bardziej intryguje Alicję. Ślub Bożeny i Bruna zbliża się wielkimi krokami, tymczasem Wiśniewska dostaje w pracy awans i nowe zadanie: obserwację Barańskiego lobbysty, zamieszanego w podejrzane interesy. Julita i Józek starają się poukładać swój świat po śmierci synka. Nieoczekiwanie zjawia się u nich Piotr i wymawia im wynajem mieszkania.

1839: Waleria od rana napada na Stefana, że ją oszukał. Górka czuje ulgę, kiedy okazuje się, że wyszła na jaw prawda o grze w piłkarzyki, a nie o Carinie. Tymczasem dzięki reportażowi Orły z Sosnowej zyskują nieoczekiwany rozgłos, ale może to oznaczać koniec ich przygody, gdy do akcji wkracza Jaworski. Remont prowadzony przez Tomalę jest uciążliwy dla Gawrona. Mężczyzna na wszelkie sposoby próbuje pozbyć się ekipy i uniemożliwić Darkowi przejęcie mieszkania. Małgorzata dowiaduje się od Klemensa, że Natalia wróciła do Macieja. Wilkowi udaje się odwrócić uwagę Zwoleńskiej od siebie informacją, że jej córka została oszukana i okradziona przez narzeczoną Klemensa.

1840: Magda odwiedza Natalię, by dowiedzieć się, czemu znowu jest z Wilkiem, ale mężczyzna robi wszystko, by siostry nie zostały same Kajtek wpada do mamy po kilka rzeczy i przy okazji zabiera z lodówki całą żywność. Sabina, pewna, że to Andrzej opróżnił zapasy, urządza mężowi awanturę. Tomala ma dość opryskliwości ze strony żony. Tolek jest zachwycony rozgłosem klubu piłkarzy stołowych i chętnie umawia się na kolejny wywiad. Tymczasem wyzwanie seniorom rzucają młodzi doświadczeni gracze.