Barwy szczęścia odcinek 1841, 1842, 1843, 1844, 1845 [Streszczenie + Zdjęcia]

1841: Małgorzata znajduje kupca na dom Pyrków. Agata zdradza Hubertowi, że zamierza zainwestować swoją część pieniędzy w film Pawła, co spotyka się ze sprzeciwem brata. Odbywa się kolejne stracie Orłów z Sosnowej z młodymi graczami w piłkarzyki. Drużyna Wściekłych Byków jest przekonana, że i tym razem bez problemu pokona emerytów. Magda i Sebastian odwiedzają Luizę i Mirka w domu dziecka, a dyrektorka placówki przestrzega ich przed robieniem dzieciom nadziei. Tymczasem okazuje się, że Kowalski obiecał już rodzeństwu, że zostaną rodziną.

1842: Darek informuje Józka, że załatwił mu świetny interes – podopieczny i narzeczona mieliby reklamować nowo wybudowane osiedle i w zamian otrzymać od dewelopera jedno z mieszkań. Julita nie czuje się jednak na siłach, by udawać szczęście. Gdy spotyka Bożenę, oskarża ją o wywołanie paniki na stadionie, w wyniku której straciła dziecko. Kryzys u Tomalów trwa, a przed nimi ostatnia rozprawa o przyznanie praw do opieki nad Mają. Sabina zamiast wieczornej poważnej rozmowy z mężem, wybiera kino z Tomkiem. Matka stara się przekonać Sebastiana, że popełnia wielki błąd, decydując się na stworzenie rodziny zastępczej dla Luizy i Mirka.

1843: Orły z Sosnowej dostają zaproszenie na ważny turniej futbolu stołowego, tymczasem okazuje się, że przez działania Jaworskiego seniorzy nie mogą kontynuować treningów… Kiedy potencjalny kupiec zjawia się u Pyrków, zachowanie Pawła zdradza, jak bardzo zależy mu na pieniądzach ze sprzedaży domu. Między Hubertem a Agatą i jej chłopakiem znowu dochodzi do kłótni. Klara wpada na pomysł, który pozwoli im zachować rodzinny majątek. Tomalów odwiedza Marianna i od razu orientuje się, że w ich małżeństwie źle się dzieje. Widząc smutek Andrzeja, kobieta idzie do klubu porozmawiać z synową i zastaje ją w dwuznacznej sytuacji z Tomkiem. Wkrótce Sabina orientuje się, że ulokowała uczucia w niewłaściwej osobie.

1844: Po samotnie spędzonej poza domem nocy Sabina próbuje wytłumaczyć się Tomali z relacji z Tomkiem. Między małżonkami dochodzi do ostrej wymiany zdań. Ernest proponuje Carinie udział w nagraniu teledysku. Kiedy dziewczyna zjawia się studiu, jest przekonana, że muzyk chce ją wykorzystać, bo oprócz niej nie ma nikogo z ekipy realizującej klip, za to czeka na nią kusa sukienka i szampan. Jowicie udaje się wreszcie umówić z Milewiczem na pierwsze korepetycje, a Kajtek i Oliwka martwią się, że koleżanka przez chęć zemsty na nauczycielu za Angelę i Eryka wpadnie w poważne kłopoty.

1845: Waleria przedstawia Stefanowi Carinę, którą poznała w kościele. Górka jest przerażony, bo żona planuje otoczyć jego nieślubną córkę opieką i pomóc jej zaaklimatyzować się w nowym miejscu… Piękna kelnerka po incydencie z Ernestem żali się Radkowi, że jej pobyt w Polsce to pasmo porażek. Lidka jest coraz bardziej zazdrosna o męża, który okazuje pracownicy wsparcie. Sabina informuje Jolę, że rezygnuje z prowadzenia klubu. Strata wspólniczki jest dla Kozłowskiej dużym ciosem. Z kolei Tomala jest wzruszony, że żona dla dobra rodziny wycofała się z interesu. Paweł niecierpliwi się, kiedy dostanie pieniądze na film, a Agata ma wyrzuty sumienia, że przez nich Klara musi sprzedać mieszkanie po mamie. Tymczasem Małgorzata oznajmia Hubertowi, że ma już kupca na dom.