Barwy szczęścia odcinek 1872, 1873, 1874, 1875 [Streszczenie + Zdjęcia]

1872: Anna spotyka w galerii handlowej Nasielskiego. Pisarz wyznaje Marczakowej, że znów uczynił ją bohaterką swojej powieści. Ksiądz Tadeusz przeżywa kryzys wiary związany z uczuciem do Cariny. Na plebanię przyjeżdża wyższy hierarcha kościelny, by wesprzeć młodego księdza. Waleria zaczyna domyślać się prawdy, Chowański boi się, że morderca Marty uniknie kary i prosi Umińską, żeby wstrzymała się z kolejnymi publikacjami o Krzepińskim. Kiedy dziennikarka odmawia, Arturowi puszczają nerwy.

1873: Agata podlicza koszty produkcji filmu, obawia się, że po zakończeniu procesu Krzepińskiego konieczne będą dokrętki, na które nie mają już pieniędzy. Wkrótce do Pyrków przychodzi mecenas Paszkowska i ostrzega Agatę, że Piotr zamierza zablokować film. Tymczasem rozprawa dobiega końca, strony wygłaszają mowy końcowe i – gdy sędzia ogłasza wyrok – spełnia się najczarniejszy scenariusz Chowańskiego Zuzia i Filip wracają z zawodów lekkoatletycznych, trudno jest im się rozstać i postanawiają spędzić razem resztę dnia. Parę przyłapuje na pocałunku Kajtek, który od razu niepokoi się o podopieczną dziadków.

1874: Chowański jest zrozpaczony wyrokiem uniewinniającym mordercę jego żony. Zaślepiony chęcią zemsty odrzuca Zosię, która miała nadzieję, że zostaną parą i prosi Łukasza o przeprowadzenie dziennikarskiego śledztwa i zdobycie dowodów na winę Krzepińskiego. Tymczasem porywacz Marty zaprasza Alicję na kolację, by jej podziękować za pomoc w uniewinnieniu go… Powrót do zdrowia Gregora przedłuża się. Patryk pożycza pieniądze od ojca, by pokryć koszty jego rehabilitacji.

1875: Ewa boi się, że przebywający na wolności Krzepiński znowu ją porwie i zabije, jak jej mamę. Piotr robi wszystko, żeby zapewnić córce bezpieczeństwo. Z odsieczą i pomocą w opiece nad dziećmi przychodzi Walawskiemu Zosia… Sadowski informuje Artura, że nie pomoże mu w śledztwie, by nie pogrążać Alicji.