Barwy szczęścia odcinek 1881, 1882, 1883, 1884, 1885 [Streszczenie + Zdjęcia]

1881: Agata zamartwia się piętrzącymi się wokół filmu problemami, a Paweł nie podziela jej obaw i bagatelizuje sprawę. Mimo kłopotów finansowych Piasecki beztrosko przyjmuje zaproszenie do Hollywood od znajomego reżysera. Filip zaprasza Zuzię do siebie i próbuje się do niej zbliżyć. Spłoszona dziewczyna ucieka, po czym zjawia się u Oliwki z prośbą o radę w sprawie rozpoczęcia współżycia. Julita i Józek odkrywają, że organizator zbiórki na operację dla chorego chłopca uciekł z pieniędzmi. Z powodu oszustwa Sałatkowie, którzy wspierali akcję, są hejtowani w Internecie i oskarżani o żerowanie na krzywdzie dziecka potrzebującego pomocy.

1882: Od rana w Feel Good Radek, Carina, Górkowie i Amelia przygotowują Wigilię dla bezdomnych. Jako gwiazdy wieczoru występują Ula i Wolan. Agacie trudno zaakceptować perspektywę świąt bez najbliższych, nie może też liczyć na Pawła, który przesiaduje w montażowni. Na dodatek Pyrka znajduje w telefonie chłopaka roznegliżowane zdjęcie Marzeny. Z kolei Umińska, zdecydowana spędzić wieczór z Krzepińskim, zjawia się w jego domu. Z każdą chwilą narasta atmosfera grozy. W końcu sprowokowany pytaniami dziennikarki mężczyzna przystawia jej nóż do gardła.

1883: W domu Krzepińskiego pojawia się policja. Artur, który strzelał do mordercy Marty, zostaje aresztowany. Ratownicy reanimują nieprzytomnego Rafała. Tymczasem spotkanie wigilijne w Feel Good dobiega końca. Waleria zauważa księdza Tadeusza wpatrzonego w Carinę. Następnego dnia córka Stefana idzie na plebanię po opłatek, a bezdomni ustawiający w kościele szopkę bożonarodzeniową dostrzegają zażyłość dziewczyny i duchownego. Stefan urywa się od świątecznych obowiązków na szybki meczyk z Tolkiem. Seniorzy odkrywają, że w schowku na szczotki nocuje dziewczyna Gawrona.

1884: Jowicie udało się przekonać rodziców i brata, by zostać na święta z Oliwką i Kajtkiem. Nastolatka mówi przyjaciołom, że ma jednak inny plan – zamierza spędzić ten czas ze swoim nowym facetem. Młodzi nie mają pojęcia, że jest nim ojciec Angeli, ich kumpelki. Ksiądz Tadeusz próbuje walczyć z uczuciem do Cariny. Aby się z nią nie widzieć, odwołuje wizytę u Górków. Waleria i Stefan zapraszają na wigilię dziewczynę Gawrona. Wkrótce Rysiek zjawia się w ich mieszkaniu i siłą próbuje zająć miejsce przy stole. Zosia przeżywa zatrzymanie Artura, razem z Piotrem interweniują w tej sprawie u komisarza Turkowskiego. Aby spotkać się z Chowańskim, kobieta podaje się za jego narzeczoną.

1885: Władek i Darek odpoczywają po warszawskim weselu Julity i Józka. Świeżo upieczeni małżonkowie wpadają pokazać im zdjęcia ze ślubu. Radosny nastrój zakłóca telefon od ojca Jacusia, ciężko chorego noworodka, którego operację sfinansowali. Do Łukasza przychodzi Alicja, która właśnie wyszła ze szpitala. Dziennikarka boi się, że – tak jak Chowański – zostanie aresztowana i oskarżona o współudział w usiłowaniu zabójstwa Krzepińskiego. Oliwka i Kajtek mówią Jowicie, że Sebastian, z którym nastolatka wdała się w romans, jest ojcem ich przyjaciółki Angeli. Dziewczyna obiecuje zerwać znajomość, ale za plecami przyjaciół dzwoni do kochanka i umawia się z nim na kolejną schadzkę.