Barwy szczęścia odcinek 1895, 1896, 1897, 1898, 1899 [Streszczenie + Zdjęcia]

1895: Władek i Darek docierają na miejsce wypadku. Okazuje się, że matka Beaty nie żyje, a Saganowska w ciężkim stanie zostaje zabrana do szpitala. Nigdzie nie ma Radeckiego. Darek okłamuje policjanta, że mały Grześ jest jego synem i otacza chłopca opieką. Klara i Hubert nie chcą, żeby media rozdmuchiwały ich historię, ale Sadowski uświadamia im, że opowiadając o tragedii w górach mogą komuś uratować życie. Mariola namawia Borysa na zakup klubu fitness, Aldona jest jednak niechętna inwestycji. Nieoczekiwanie chęć przejęcia biznesu Joli deklaruje Regina Czapla.

1896: Hubert odreagowuje traumatyczne wydarzenia w górach, dręczą go koszmary senne. Pyrka namawia żonę, żeby postarali się o drugie dziecko, ale Klara jest przeciwna – boi się, że znowu dopadnie ją depresja poporodowa. Darek i Władek opiekują się Grzesiem, który bardzo przeżywa brak mamy. Wszyscy razem jadą do szpitala do nadal nieprzytomnej Beaty. Personel medyczny bierze Janickiego za ojca chłopca. Ku niezadowoleniu Cieślaka Darek nie prostuje pomyłki. Sadowski wbrew decyzji szefa publikuje materiały, które dostał od Alicji. Przynosi to natychmiastowy skutek – pod wpływem nacisków opinii publicznej Umińska zostaje zwolniona z aresztu. Niestety Krzepiński znów wyprzedza ruch dziennikarzy i robi z siebie ofiarę.

1897: Pobyt Grzesia u Darka i Władka wymusza na nich zmianę nawyków. Chłopiec dobrze się czuje pod ich opieką. W szpitalu personel medyczny nadal uważa Janickiego za męża pogrążonej w śpiączce Beaty. Józek widząc, jak wspaniale Julita pomaga w opiece nad Grzesiem, otwarcie pyta żonę czy jest gotowa na kolejne dziecko. Patryk już wie, że Badeński wyszedł z więzienia i wzmaga kontrolę siostry. Mimo jego „opieki” Jowita wymyka się ze szkoły na spotkanie z byłym kochankiem i proponuje mu wspólną ucieczkę za granicę. Dziewczyna prosi też Badeńskiego o pewną przysługę, a Sebastian zostaje wkrótce uprowadzony przez dwóch osiłków. Promocja wokół filmu Pawła nabiera rozpędu do momentu, kiedy Piotr Walawski odkrywa zwiastun i plakat „Zaginionej kobiety”…

1898: Na Agatę i Pawła spada cios – dystrybutor filmu wycofuje się ze współpracy po interwencji prawniczki Walawskiego. Młodzi próbują ratować sytuację. Konfrontacja z Piotrem kończy się wielką awanturą. Jowita przychodzi do szkoły spakowana i gotowa do ucieczki z Badeńskim. Po rozmowie telefonicznej z kochankiem zaczyna podejrzewać, że Karol zrobił Sebastianowi krzywdę. Natalia odlicza dni do porodu, a Wilk troskliwie się nią opiekuje. Z rozmowy Macieja z Aliną wynika, że mężczyzna planuje odebrać Zwoleńskiej dziecko i uciec z kochanką za granicę.

1899: Agata chce walczyć o film i zainwestowane w niego pieniądze, jednak po obejrzeniu „Zaginionej kobiety” zaczyna wątpić, czy „dzieło” Pawła trafi do dystrybucji. Po całonocnej nieobecności Piasecki wraca do domu i wtedy dochodzi do awantury… Franek realizuje plan wspólnego życia z Cariną. Ma na oku dom do wynajęcia, a ksiądz Tadeusz załatwia mu pracę w masarni Aldony i Borysa. Chłopak idzie z dobrymi wieściami do ukochanej… Umińska obawia się Krzepińskiego, który w mediach z powodzeniem zgrywa ofiarę. W Internecie pojawia się coraz więcej głosów współczucia dla mężczyzny. W tej sytuacji Alicja wyznaje przed kamerą Łukasza, że jest pewna, że Krzepiński jest mordercą Marty.