Barwy szczęścia odcinek 1904, 1905, 1906, 1907, 1908 [Streszczenie + Zdjęcia]

1904: Klemens opiekuje się załamaną uprowadzeniem córki Natalią. Tymczasem Małgorzata i Bogdan, którzy rozwieszają plakaty o zaginionej wnuczce, trafiają na jej ślad. Wilk dostaje wiadomość od Aliny i domyśla się, że to ona stoi za porwaniem dziecka. Grześ choruje, a Darek i Władek – jako nielegalni opiekunowie – nie mogą pójść z nim do przychodni. Tego dnia lekarze podejmują próbę wybudzenia Beaty ze śpiączki. Ciotka Maryla, która zna już prawdę o Janickim, urządza w szpitalu awanturę, grozi wezwaniem policji i żąda oddania jej Grzesia. Po rozstaniu z Pawłem Agata pogrąża się w rozpaczy. Hubert stara się ustawić ją do pionu. Okazuje się, że jego siostra założyła spółkę z Piaseckim i straciła wszystkie pieniądze po rodzicach. Do domu niespodziewanie wraca Iwona.

1905: Domownicy zauważają, że Iwona wróciła wyraźnie odmieniona i domyślają się, że w Syrii musiało wydarzyć się coś, co nią wstrząsnęło. Na bliską depresji Agatę rozmowa z siostrą działa terapeutycznie… Małgorzata i Bogdan oddychają z ulgą, gdy okazuje się, że dzieckiem podrzuconym do okna życia jest córeczka Natalii. Noworodek szybko trafia w objęcia mamy, jednak opieka społeczna bierze Zwoleńską pod lupę… Beata jest przytomna, ale nie ma z nią kontaktu. Gdy ciotka Maryla zamierza zabrać Grzesia do siebie, Saganowskiej udaje się przekazać informację, że chce by to Darek i Władek zajmowali się jej synem.

1906: Bożena dostaje pierwsze zlecenie w firmie Bilskiego. Razem z Celiną ochrania koncert zespołu heavy metalowego w Białymstoku. Koleżanka pomaga jej wdrożyć się w procedury. Po pracy dziewczyny idą do hotelowego baru. Gdy Stańska nie patrzy Celina dolewa jej czegoś do drinka… Natalia mówi Klemensowi, że Alina była w zmowie z Wilkiem. Przyjaciel zgłasza sprawę składu celnego na policji, oddaje też próbki DNA Lei i Macieja do badań na ojcostwo. Zwoleńska z córeczką zostają wypisane ze szpitala, a wieczorem do ich drzwi dobija się Alina… Iwona odwiedza Alka w przychodni. Kiedy były mąż namawia ją do powrotu do pracy, Pyrka opowiada mu o tragicznych wydarzeniach w Syrii, przez które znowu straciła wiarę w to, że jest dobrym lekarzem… Klara nie dogaduje się w sprawie swojej drugiej książki z redaktorem przydzielonym jej przez wydawnictwo, a do Agaty zgłasza się członek ekipy, któremu Paweł jest winien pieniądze.

1907: O poranku Bożena bardzo źle się czuje, a Celina wmawia jej, że wieczorem za dużo wypiła. Stańska jest całkowicie nieświadoma faktu, że współpracownica Bilskiego podała jej narkotyki… Do Zosi zgłasza się mężczyzna z wiadomością od Artura. Chowański prosi ją w liście, by przekazała wysłannikowi 100 tysięcy złotych, które leżą w sejfie w jego mieszkaniu. Piotr obawia się, że Artur planuje zlecenie zabójstwa Krzepińskiego. Hubert wspiera Klarę w walce z redaktorem, który krytykuje jej książkę. Tymczasem Agata porządkuje sprawy upadającej firmy producenckiej i odkrywa, że Paweł zwyczajnie ją okradł i aktualnie na jej koszt bawi się z Marzeną w Pradze.

1908: Na wieść o ucieczce Chowańskiego ze szpitala Krzepiński udziela w szpitalu kolejnego wywiadu, w którym oczernia Artura. Prosi też żonę, by z mieszkania, które wynajmował odebrała jego rzeczy… Lidce udaje się przekonać Zuzię do powrotu do treningów. Na boisku Filip przeprasza dziewczynę, że nalegał na seks. Przez kłopoty z nowym redaktorem Klara jest gotowa zrezygnować z publikacji swojej drugiej książki. Wkrótce do Pyrki osobiście dzwoni prezes wydawnictwa… Tymczasem Agatę odwiedza Paweł…