Brzydula 2 odcinek 17, 18, 19, 20, 21 – streszczenie

17: Bożenka rozmawia z Adamem na temat tego, czego dowiedziała się z rozmowy Violetty i Sebastiana. Dyrektor finansowy jest w szoku, że ktoś poznał ściśle strzeżony sekret. Wkrótce Marek zapoznaje go ze swoim planem działania. Turka jednak wcale to nie uspokaja. Maciek stara się przekonać Ulę, że powinni zadbać o rozwój dzieci. Ich plany krzyżuje Viola, która przyjeżdża, by porozmawiać z koleżanką o interesach. Wkrótce Marek dostaje od pani Hu niweczący jego plany e-mail. Ma pretensje do Sebastiana, bo uważa, że to przez niego pojawiły się komplikacje. Do Febo & Dobrzański przyjeżdża Paulina i żąda wglądu w raporty finansowe firmy. Adam, na polecenie Marka, musi zrobić wszystko, by ich nie zobaczyła.

18: Viola postanawia towarzyszyć Uli i Maćkowi podczas zajęć stymulujących rozwój dzieci. Na miejscu dochodzi do przykrego incydentu. Po ostatnich wydarzeniach w siedzibie F&D roi się od policjantów i lekarzy. Bożenka tymczasowo przejmuje obowiązki Adama w firmie, z czego jest bardzo zadowolona. Marek stara się uspokoić Paulinę i porozmawiać z nią o przyszłości domu mody. Kobieta jest jednak rozczarowana postawą brata. Tymczasem Violetta, pod pewnym warunkiem, zgadza się na współpracę Hu Corporation z F&D. Wkrótce w stolicy ląduje zaalarmowany przez Paulinę Alex.

19: Przyparty do muru Marek zgadza się na warunki współpracy przedstawione przez Violettę. Oznacza to, że Ula musi zweryfikować swoje plany powrotu do pracy. Chcąc załagodzić sytuację w firmie, Dobrzański wysyła Adama na urlop, ale chce, by wcześniej przygotował umowę z Hu Corporation. W tym czasie do domu mody przyjeżdża Paulina. Turek orientuje się, że ludzie dziwnie się w stosunku do niego zachowują. Chce poznać przyczyny takiej sytuacji. Ula, która lada dzień ma wrócić do zawodowych obowiązków, stara się oswoić dzieci, zwłaszcza malutkiego Antosia, z nową rzeczywistością. Opiekę nad chłopcem przejmuje Ala. Wkrótce w domu zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Zauroczony Kuba wypytuje tatę o Nadię. Rozmowę męża i syna przypadkiem słyszy Ula.

20: Po kilku latach przerwy Ula wraca do pracy. Jest optymistycznie nastawiona i wspomina swój pierwszy dzień w Febo & Dobrzański. Odkrywa jednak, że w czasie jej nieobecności wiele spraw uległo zmianie. Mimo to nie traci entuzjazmu, pewna, że Marek przyszykował dla niej jakąś niespodziankę. Beatka żąda, by Bazyli zwrócił klucze i wyprowadził się z domu Uli. Adama zastanawia nietypowe zachowanie Pauliny. Podejrzewa, że się w nim zakochała. Niedługo potem odkrywa prawdę i dostaje szału.

21: Ula jest przekonana, że po latach przerwy koledzy urządzą jej w pracy gorące powitanie. Czekają ją zamiast tego same rozczarowania. W dodatku odkrywa, że Nadia stanowczo zbyt swobodnie zachowuje się w gabinecie Marka. Ten z kolei stara się nakłonić Violettę do podpisania umowy o współpracy. Ma nadzieję, że pomoże mu w tym Ula, ona jednak tylko opóźnia całą sprawę. Nasłuchawszy się pogłosek o swoim stanie zdrowia, Adam postanawia zwracać na siebie większą uwagę. Ala i Józef padają ofiarami kradzieży. W kręgu podejrzeń kobiety od razu znajduje się Bazyli. Początkowo oburzona Beatka zaczyna rozumieć, że może być to prawda. W F&D zjawia się mąż Violetty, Hu Yan Wu. Markowi bardzo zależy, by go poznać.