Brzydula 2 odcinek 22, 23, 24, 25 – streszczenie

22: Violetta mówi mężowi o zawarciu umowy z F&D. Hu Yan Wu nie jest tym jednak zachwycony. Ania przychodzi do domu wcześniej niż zwykle. Planuje poświęcić czas chłopcom, ale ktoś jej w tym przeszkadza. Beatka zastaje Bazylego w squacie. Chce odzyskać swoje rzeczy. Ula jest świadkiem, jak Marek, świętując sukces, przytula Nadię. Kobieta miała nadzieję, że wspólna praca polepszy ich relacje, ale zaczyna mieć wątpliwości. W domu odzyskuje optymizm, niestety fatalny poranek wszystko psuje. Marek prosi Ulę, by zajęła się kontraktem z Hu Corporation. Ten pomysł nie spotyka się z aprobatą Nadii, która traci nad sobą panowanie.

23: Ula nie czuje się dobrze w gabinecie Marka. Ania tymczasem razem z Maćkiem bierze udział w gordonkach. Zauważa, że prowadząca traktuje go w szczególny sposób, co wywołuje jej zazdrość. Niespodziewanie jednak role się odwracają. Adam ma przejść badania w szpitalu, jednak pokonuje go strach i mężczyzna ucieka. Z problemów zwierza się przyjacielowi. Do Uli docierają niepokojące plotki o jej mężu. Boi się, że intuicja wcześniej jej nie zwodziła.

24: Ula nie może przestać martwić się Nadią. Rozmawia z Sebastianem. Ten uważa, że przyjaciółka ma dowody na niewierność męża. Violetta bezskutecznie stara się namówić Hu Yana do swojego projektu. Beatka obserwuje poczynania Bazylego, ale zawodzą jej umiejętności śledcze. Chłopak twierdzi, że nie zrobił nic złego. Nastolatka niespodziewanie zauważa coś niepokojącego i opowiada o tym ojcu. Dwie koleżanki Kuby wdały się w bójkę. Okazuje się, że obie zapewnił o swojej miłości. Ula stara się wytłumaczyć mu, że nie można tak postępować i trzeba myśleć o uczuciach innych osób. Reakcja Kuby bardzo ją rani.

25: Podczas gdy Marek i Nadia są w delegacji, Ula próbuje odnaleźć się w firmie i zająć nadzorem nad współpracą z Hu Corporation. Zadanie okazuje się bardzo wymagające. Tymczasem do F&D przychodzi Paulina. Ula przyłapuje ją na przeszukiwaniu gabinetu swojego męża. Po pewnym czasie usiłuje się również dodzwonić do Marka i przeżywa prawdziwy szok. Sebastian odsłuchuje wiadomości od Violetty. W jednej z nich ktoś wzywa pomocy. Przerażony Olszański jedzie do hotelu. Adam udaje się do lekarza na konsultację. Towarzyszy mu Bożenka. Pod firmą na Turka czeka niemiła niespodzianka.