Brzydula 2 odcinek 26, 27, 28, 29 – streszczenie

26: Ula przyjeżdża z Kubą do Artura po receptę. Przyjaciel zauważa, że kobieta nie jest w najlepszej formie. Po powrocie do domu Dobrzańska odkrywa, że zapomniała kupić dla Julki strój wróżki na szkolne przedstawienie. Nie zamierza tak łatwo się poddawać. Wkrótce odbiera niepokojący telefon od Marka. Sebastian postanawia rozmówić się z mężem Violetty. W hotelu jest świadkiem zaskakującej sytuacji. Adam, który musiał zmierzyć się ze swoją przeszłością, jest przerażony. Bożenka stara się go uspokoić. Paulina spotyka się z bratem. Podczas rozmowy Aleks odkrywa jej tajemnicę. Bartek próbuje zastraszyć Józefa. Cieplak stawia sąsiadowi ultimatum. On i Ala rozmawiają również z Beatką o Bazylim. Są zdania, że chłopakowi należą się przeprosiny.

27: Ula coraz mniej ufa mężowi. Maciek, zamiast ją uspokoić, wzbudza w niej coraz większe obawy. Sam postanawia nie spuszczać z oczu Ani. W końcu Dobrzańska decyduje rozmówić się z Nadią. Bożenka robi wszystko, by zabłysnąć przed Adamem. Tymczasem Turek informuje Marka o kolejnej porażce F&D. Hu i Yu Tian jednoznacznie dają Violetcie do zrozumienia, gdzie jest jej miejsce. Kobieta nie zamierza tak łatwo odpuścić. Spóźniona Ula jedzie na przedstawienie Julki. Na miejscu czeka ją miła niespodzianka. Podczas powrotu do domu ona i dzieci są świadkami podejrzanej sytuacji.

28: Nadia ma dość tajemnic i ukrywania się. Stawia Markowi ultimatum. Maciek odwiedza Ulę. Pokazuje jej artykuł o zdradach w małżeństwie. Przyjaciółka opowiada mu o scenie, jakiej była świadkiem. Maciek jest zdesperowany, żeby odkryć prawdę! Czy jest jednak na nią gotów? Ula podwozi Sebastiana. Rozmowa schodzi na niebezpieczne tematy – związków, romansów i zdrad. Czując zbliżające się kłopoty, Sebastian wybiera ucieczkę. Sebastian jedzie do hotelu, żeby spotkać się z Violettą. Na miejscu okazuje się, że czeka nie niego ktoś inny! Ktoś, kto ma mu do przekazania ważną informację… Marek spotyka się z Pauliną i Aleksem, żeby omówić kupno ich udziałów. Początkowo oboje są przeciwni. Wkrótce jednak okazuje się, że jedno z rodzeństwa gra na dwa fronty…

29: Sebastian martwi się o Violettę. Jedzie do hotelu, żeby dowiedzieć się, co naprawdę się z nią stało. Na miejscu ponownie czeka go konfrontacja… Po ostatnim upokorzeniu Bożenka nadal siedzi w domu. Ania próbuje dowiedzieć się, dlaczego dziewczyna unika F&D. Violetta urabia pana Hu, chcąc uśpić jego czujność i zrobić przelew na konto F&D. Tymczasem zdesperowany Sebastian postanawia zgłosić jej zaginięcie na policję. Maciek, gotowy na wszystko, żeby poznać prawdę, obmyśla chytry plan naruszający prywatność żony. Czy tym razem nie posuwa się za daleko? Podczas kolejnej sesji Adam opowiada terapeutce o swojej relacji z Bożenką. Rozmowa uświadamia mu, że ma poważny problem… Sebastian wraz z obstawą policji przybywa Violetcie na ratunek. Sytuacja, jaką zastaje w hotelu, wprawia go w osłupienie i sprowadza na niego kłopoty. Nadia naciska na Marka, żeby wyznał Uli prawdę. Ten jednak woli milczeć i prowadzić podwójne życie, jak do tej pory. W tej sytuacji Nadia postanawia sama wziąć sprawy w swoje ręce… Co na to Ula?