Brzydula 2 odcinek 30, 31, 32 – streszczenie

30: Podczas wspólnej kolacji Marek zamierza w końcu powiedzieć Uli o swojej relacji z Nadią. Tymczasem Violetta stara się spełnić daną małżeństwu obietnicę. Zamierza również przeprosić Sebastiana, ale on chce o niej zapomnieć. Ula postanawia wykorzystać wolny dzień i wszystko przemyśleć. Jej spokój zakłóca jednak Ania, która skarży się na zachowanie Maćka. Dobrzańska przeprowadza z nią szczerą rozmowę. Pod wpływem uwag Bożenki kuzyn decyduje się naprawić swój błąd. Viola usiłuje skontaktować się z Ulą. Tymczasem ona spotyka Artura, który proponuje jej niezawodny sposób na rozluźnienie.

31: Ula doskonale bawi się w towarzystwie Artura. Błogie chwile przerywa im telefon z zadaniem od Marka. Wkrótce Dobrzańska jedzie z przyjacielem do hotelu na spotkanie z Violettą. Koleżanka prosi ją o przysługę. Po wyjściu z hotelu Ula i Artur idą szaleć na plac zabaw. Zaniepokojony tym, że żona nie odbiera telefonów Marek, jedzie jej szukać. Ich droga powrotna do domu nie przebiega w najmilszej atmosferze. Ania ma już dość chorobliwej zazdrości męża. Po kolejnej kłótni Maciek wraca do realizacji dawnego planu. Tymczasem jego żona dzieli się z Bożenką swoimi zaskakującymi wnioskami.

32: Podczas gdy Ula dochodzi do siebie po wczorajszych ekscesach, Marek przejmuje domowe obowiązki. Jedzie też do szpitala po receptę dla Kuby i spotyka się z Arturem. Jego żonę odwiedza wkrótce niespodziewany gość. Bożenka postanawia wrócić do pracy, z kolei Adam pracuje z terapeutką nad przełamywaniem swoich blokad. Marek przekazuje Sebastianowi nieco przekręconą wiadomość od Violi. Sam nie pojawia się jednak w firmie podczas wizyty duetu projektantów Miro & Sławo. Co więcej, ignoruje telefony od Nadii. Sytuacja robi się nieciekawa.