Brzydula 2 odcinek 36, 37, 38, 39, 40 – streszczenie

36: Po ostatnich wydarzeniach Ula coraz mniej ufa Markowi i nie wierzy w jego wymówki. Z kolei dzieciom bardzo podoba się niespodzianka przygotowana przez ojca. U Szymczyków ciągle panuje napięta atmosfera. Maciek bezskutecznie stara się załagodzić sytuację. Bożenka i Adam chcą utrzymać swoją relację w tajemnicy. Nie będzie to jednak takie proste. Marek i Sebastian zauważają istotną zmianę w zachowaniu Turka. Po otrzymaniu długo oczekiwanej informacji Dobrzański kontaktuje się z Aleksem, żeby omówić szczegóły przejęcia F&D. Ula z pomocą Nadii przygotowuje imprezę z tej okazji. Mogą dzięki temu lepiej się poznać.

37: Wszyscy w firmie czekają na przelew od Hu Corporation. Ten jednak się opóźnia i Adam wpada w panikę. W dodatku okazuje się, że na bankiecie ma pojawić się rodzeństwo Febo. Czeka go spotkanie z Aleksem. Bożenka uważa, że impreza to dla niej świetna okazja do zaprezentowania się z jak najlepszej strony. Maciek i Ania dochodzą do porozumienia. Szymczyk namawia żonę, żeby odeszła z pracy. Zaniepokojona kolejnymi wymówkami męża Ula podczas imprezy zakrada się do jego gabinetu i włącza komputer. Czeka ją prawdziwy szok. Będąca w szampańskim nastroju Viola szykuje się na przyjęcie w F&D. Przerażona odkrywa, że mąż chce jej towarzyszyć.

38: Podczas bankietu w F&D Marek uświadamia Violetcie błąd, jaki popełniła. Muszą działać jak najszybciej, jednak tak, by pan Hu nie nabrał podejrzeń. Adamowi udaje się ustalić, gdzie trafił przelew od Hu Corporation. Wszyscy, wraz z Nadią, jadą tam, żeby odzyskać fundusze. Czeka ich niespodzianka. Tymczasem Ula, która chce porozmawiać z Markiem, nie może go nigdzie znaleźć. Bożenka jest zachwycona Aleksem, którego właśnie poznała. Paulina robi bratu awanturę o to, że ją zdradził.

39: Gdy Ula orientuje się, że Marek ją oszukiwał i prowadził podwójne życie, jest w szoku. Zdenerwowana wbiega do domu. Wkrótce zjawia się tam ktoś jeszcze. Yu Tian zauważa Violettę z Dobrzańskim. Jest pewna, że oboje coś knują. Adam rejestruje, że Aleks zrobił ogromne wrażenie na Bożence. Stara się chronić swoją dziewczynę przed Febo, jednak jest już za późno. Po powrocie na bankiet Violetta postanawia wykorzystać okazję, by rozmówić się z Sebastianem.

40: Marek nie wraca po bankiecie do domu. Lucyna widzi, jak po wspólnie spędzonej nocy wraz z Nadią opuszcza swój gabinet. Ula udaje przed bliskimi, że wszystko jest w porządku, jednak Artur zauważa, że z przyjaciółką dzieje się coś złego. Yu Tian uświadamia panu Hu, że padł ofiarą podstępu swojej żony i Dobrzańskiego. Biznesmen wpada w szał. Adam nadal martwi się brakiem pieniędzy na firmowym koncie, ale Marek uspokaja go, że tym razem środki dojdą. Umawia się z Febo, żeby sfinalizować umowę kupna udziałów. Violetta wraca do hotelu, gdzie czekają na nią poważne kłopoty.