Brzydula 2 odcinek 56, 57, 58, 59 – streszczenie

56: Aleks niechętnie zgadza się, by dać Uli czas na zorientowanie się w sprawach firmy i znalezienie sposobu na jej ratowanie. Zaprowadza jednak w biurze swoje porządki – zwalnia pracowników i rekrutuje nowych. Osłabiony Marek dociera do F&D, ale żona odsyła go do szpitala, po czym przejmuje dowodzenie. Organizuje spotkanie kryzysowe. Paulina, która w tym czasie zjawia się u byłego partnera w klinice z bukietem kwiatów, zastaje puste łóżko. Adam stara się ustalić, co zaszło między nim a Lucyną. Sprzątaczka wykorzystuje okazję, by zwrócić na siebie uwagę. Wkrótce mecenas Fic przekazuje Uli wiadomość od Violetty.

57: Po wieściach o Violetcie Sebastian analizuje ostatnie zdjęcia państwa Hu. Dokonuje szokującego odkrycia. Rozżalony Marek odsłuchuje wiadomość od żony sprzed wypadku. Rozmowa z Pauliną dodatkowo go przygnębia. Kryzys w małżeństwie przyjaciół martwi Anię i Maćka. Ula przyznaje się im do błędu, jaki popełniła. Ala i Józef również starają się jej pomóc. Paulina nie może uwierzyć, że Ula zdradziła Marka. Jest przekonana, że to Dobrzański miał romans z Nadią. Wypytuje o całą sprawę Aleksa. Kacper szantażuje Anię, ale Maciek ponownie staje w obronie żony. Iza i Ela martwią się o swoją przyjaciółkę. Sebastian również stara się załagodzić sytuację i przekonać Marka, by wybaczył żonie zdradę.

58: Ala i Józef ciągle wierzą w to, że Ula i Marek się pogodzą. Sceptycznie nastawiona do szwagra Beatka krytykuje jego zachowanie. Bożenka stara się dowiedzieć od Adama, z kim spędził minioną noc. Czuje się też coraz pewniej w firmie i przejmuje rolę dyrektorowej. Marek przeprasza pracowników za problemy, do których doprowadził. Dopytuje też, kto przekazał pieniądze na jego kaucję. Podczas kolejnej kryzysowej narady Dobrzański wywiesza białą flagę, jednak Ula nie zgadza się na ogłoszenie upadłości i zamierza walczyć do końca o uratowanie F&D. Sebastian jedzie do aresztu po Violettę. Na miejscu czeka na niego kolejna niespodzianka. Po poznaniu prawdy o poczynaniach Adama Bożenka wyrzuca mu w twarz, co o nim myśli. Turek musi się również skonfrontować z Nadią. Największe emocje mają jednak miejsce w domu Dobrzańskich.

59: Ula i Marek starają się, by dzieci nie zorientowały się, że dzieje się coś złego. Udają przed nimi zgodne i szczęśliwe małżeństwo. Dobrzański postanawia odciąć się od wszystkich problemów. Sebastian czeka w holu hotelu, w którym zatrzymali się państwo Hu. Musi za wszelką cenę porozmawiać z Violettą. Adam spotyka się w firmie z uśmiechami. Myśli, że wśród pracowników rozniosła się wiadomość, że przekazał pieniądze na kaucję za Marka. Prawda okazuje się zupełnie inna. Bożenka nie jest w stanie wybaczyć mu tego, co zrobił. Iza prosi Ulę, by pomogła jej przekonać projektantów Sławo i Miro do powrotu do pracy.