Diagnoza sezon 2 odcinek 11, 12, 13 [Streszczenie + Zdjęcia]

11: Anna i Artman dostają przerażającą wiadomość MMS… Roztrzęsiona Leśniewska wycofuje się z rozmowy z prokuratorem… Stan Ewy Przybylskiej pogarsza się. RTG wykazuje zapalenie płuc, podany antybiotyk nie przynosi poprawy… Wanda i Gerard rozmawiają o problemie z zajściem w ciążę. Dyskusja jest bardzo emocjonalna. Gerard zarzuca żonie, że wbrew jego zdaniu rozważa możliwość zapłodnienia in vitro. Jureczko tłumaczy mu, że to jedyna dla nich szansa…Mężczyzna jest jednak nieugięty. Wanda decyduje się wyprowadzić… Henryk, ojciec Rafała, ma guza trzustki. Chłopak nie potrafi powiedzieć mu prawdy o jego nieuleczalnej chorobie. Nagle Krupniok znów słabnie. Lekarze przypuszczają, że doszło do krwawienia z guza. Henryk musi być ponownie zawieziony na blok. Operują go Michał i Dagmara. Piotr proponuje Wandzie zamieszkanie na jakiś czas z jego rodziną. Natomiast córki Sadzika wpadają na świetny pomysł – chcą stworzyć fundusz crowdfundingowy w Internecie i zebrać środki na nowoczesną protezę dla Gerarda, w której będzie mógł grać w hokeja. Może to przywróci mu chęć do życia?

12: Porywacze, mimo umowy, nie oddają Annie i Artmanowi, Marcela i Zosi. Informują przerażonych rodziców, że odzyskają dzieci, dopiero wtedy, kiedy lek Global Vity bez zakłóceń wejdzie na rynek… Sadzikowie zapraszają samotną Wandę do siebie. Jureczko z zazdrością przygląda się rodzinnej krzątaninie. Piotr próbuje przekonać Wandę, żeby dogadała się z mężem. Oddziałowa jest jednak nieugięta, chce mieć dziecko, nawet, jeśli oznacza to korzystanie z metody in vitro. Sadzik próbuje też mediacji z Gerardem. Bez sukcesu. Artman przychodzi na konferencję prasową Global Vity z okazji premiery leku, którego jest „twarzą”. Tuż przed jej startem, decyduje się zagrać va banque i stawia Oliwierowi twardy warunek – dopóki nie odzyska dzieci, nie będzie odpowiadał na pytania dziennikarzy ani wyrażał pochlebnych opinii o nowym specyfiku na endometriozę… Bracia Wolscy są zmartwieni stanem Ewy Przybylskiej. Michał namawia Tomasza, by ten złożył zeznania w sprawie Global Vity. Tomasz jest w rozterce, dla niego może to oznaczać koniec kariery… Sadzik dowiaduje się od córek, że zorganizowana dzięki ich pomocy zbiórka pieniędzy na protezę Gerarda to ogromny sukces. Wpłacono już ponad 60 tysięcy złotych! Klaudia, sprzedawczyni w przyszpitalnym food trucku, przychodzi do Marii Kalety, skarżąc się na bóle brzucha. Ordynator, przyzwyczajona do hipochondrii dziewczyny, odsyła ją z kwitkiem. Jednak kilka godzin później Klaudia dostaje ataku potwornego bólu i trafia na SOR. Piotr oraz Michał diagnozują perforację. Dziewczyna musi być natychmiast operowana. Kaleta ma do siebie pretensje, że zlekceważyła objawy Klaudii. Od momentu, kiedy spotyka się z Langerem jest roztargniona, nie potrafi skupić się na pracy. Maria zastanawia się czy nie powinna zerwać z Karolem… Michał kontaktuje się z Patrycją, córką Oliwiera. Mówi jej, że lek, który chce wprowadzić na rynek jej ojciec, jest śmiertelnie niebezpieczny. Poruszona tą rozmową dziewczyna domaga się wyjaśnień od Krynickiego. Olivier przekonuje córkę, że środek na endometriozę przeszedł wszystkie badania i pomoże wielu kobietom. Michał natomiast został przysłany przez konkurencję. Anna dzwoni do swojej siostry z prośbą o pomoc. Beata przyjeżdża do Rybnika.

13: Anna spotyka przed szpitalem Krynickiego. Prezes Global Vity chce z nią porozmawiać. Obowiązki ordynatora zaczynają coraz bardziej ciążyć Kalecie. Zajęta pracą oraz biurokracją nie ma czasu na praktykę. Opowiada o tym Leśniewskiej i Dagmarze. Podczas rozmowy dzwoni telefon pierwszej z kobiet. Anna otrzymuje wstrząsające wieści dotyczące Artmana. Marta umawia się na spotkanie z prawniczką. Żona Jana wciąż nie potrafi podjąć decyzji, czy wystąpić rozwód z orzeczeniem o winie, czy za porozumiem stron. Sadzik przygotowuje przyjęcie niespodziankę, by wręczyć Gerardowi czek na zakup nowej protezy. Jureczko nie zamierza uczestniczyć w zabawie. Sam bohater imprezy jest sceptycznie nastawiony. Po odejściu żony nie ma odpowiedniego nastroju. Piotrowi udaje się go namówić. Gerard otrzymuje 70 000 złotych. Nagle do baru wchodzi Wanda. Oliwier i jego córka biorą udział w gali Człowiek sukcesu. Krynicki zdobywa nagrodę. Michał zauważa u siebie niepokojące objawy. Poddaje się kompleksowym badaniom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *