Druga szansa sezon 5 odcinek 7, 8, 9 [Streszczenie + Zdjęcia]

7: Monika podejrzewa, że nie była jedyną kobietą wykorzystywaną w firmie. Staje się dla niej jasne, że dziwna atmosfera, która panuje w wydawnictwie maskuje szerszy problem. Mężczyzna lub mężczyźni z tej firmy wykorzystują pozycję władzy aby zastraszać pracujące kobiety, by nimi manipulować i kryć nieodpowiednie zachowania, być może nawet tuszować molestowanie seksualne. Niestety Borecka trafia na mur milczenia. Żadna z jej współpracownic nie chce pomóc, Monika powoli opada z sił i nadziei. Każdy krok, każdy dzień w pracy i w domu, każda noc pełna koszmarów – to wszystko staje się dla Moniki ciężarem nie do zniesienia. A co będzie jeśli nie uda jej się odnaleźć sprawcy? Czy będzie umiała ułożyć sobie życie na nowo i odzyskać spokój? Monika decyduje się na radykalny krok by uratować resztę szczęścia, które jej pozostało. Adam próbuje odzyskać swoją pozycję w pracy. Wpada na trop nieczystych zagrywek Starczyńskiej. Domyśla się, że to szantażem popularny piosenkarz został zmuszony do wystąpienia w reality-show. Czy uda mu się zdemaskować rywalkę zanim ta doszczętnie zniszczy mu karierę? Do Piotra dzwoni Pani z Ośrodka Adopcyjnego. Chce się upewnić czy Monika i Piotr nie zrezygnowali z adopcji. Formalnie sprawa Zośki może już trafić do sądu rodzinnego, potrzebny jest tylko akt ślubu Moniki i Piotra. Niestety na drodze ku temu stoi Marta. Grzegorz pojawia się na kolejnym spotkaniu grupy wsparcia dla mam. W tym samym czasie przychodzi tam Kornelia. Grzegorz zostaje zdemaskowany – nie jest żadnym terapeutą, lecz klientem Centrum. Kornelia robi mu kosmiczną awanturę. Czuje się wykorzystana i oszukana. Czy Grzegorzowi uda się przeprosić Kornelię? Gościnnie w odcinku zobaczymy Kasię Nosowską jako gwiazdę eventu prasowego promującego pierwszy numer magazynu Sobą Być.

8: Monika zaczyna rozumieć, że Robert, którego podejrzewała o gwałt nie jest sprawcą. Kolejny ślepy zaułek, wydaje się że już nie ma dalszych możliwości by Monika mogła prowadzić swoje śledztwo. Wtedy ponownie śni jej się koszmar, który odblokowuje pamięć. Krok po kroku do Moniki wracają wspomnienia z tej dramatycznej nocy. Teraz już wie na pewno kto ją skrzywdził. Odkryta wreszcie prawda dodaje Monice sił i postanawia skonfrontować się z mężczyzną, który ją skrzywdził. Borecka doprowadza do spotkania z oprawcą twarzą w twarz. Czy Monika spojrzy mu w oczy i nie da się zastraszyć? W tych trudnych dla niej chwilach ogromnym wsparciem okaże się Borys, któremu Borecka zdecyduje się powiedzieć o gwałcie. Czy Borys znajdzie dowody winy, które pozwolą skazać mężczyznę w sądzie? Wydaje się, że walka Moniki o sprawiedliwość dopiero się zaczyna… Piotr znajduje sposób na ujawnienie kłamstw Marty. Marta jednak nie chce się pogodzić z porażką i wciąż nie ustaje w wysiłkach by go pogrążyć. Jej jedynym sprzymierzeńcem okazuje się Borys, którego uwiodła. Czy Borys wreszcie przejrzy manipulacje Marty? Ksawery próbuje zbliżyć się do Profesor Lipińskiej, ale tak konsekwentnie twierdzi, że nie umawia się ze studentami. Ale Ksawery tak łatwo się nie podda. Piotr przyłapuje Iwo z prochami i natychmiast wyrzuca go z Bazy. Zakochana w chłopcu Zośka ucieka za nim. Piotr mówi o wszystkim Monice i gdy nastolatka w końcu pojawia się u nich w domu i żadne argumenty słowne do niej nie docierają, wpada na pewien pomysł, w którym pomaga jej Ksawery. Adam jest na Ukrainie i rozpaczliwie szuka możliwości spotkania z Poliną. Wie, że jego ukochana jest w niebezpieczeństwie i chce zrobić wszystko by uwolnić ją i jej synka z rąk sadystycznego męża. Niestety nie wszystko idzie zgodnie z planem i tej nocy Polina będzie musiała walczyć o życie.

9: Monika rozpoczyna swoją walkę o sprawiedliwość. Wie, że tylko ukaranie gwałciciela przez sąd przyniesie jej spokój. Borys próbuje znaleźć dowody winy mężczyzny, którego o gwałt oskarża Borecka. Prokurator oficjalnie rozpoczyna postępowanie przygotowawcze do procesu. Niestety jest zaniepokojony małą ilością dowodów. Monika dostaje ostrzeżenie, że proces poszlakowy może nie zakończyć się skazaniem jej oprawcy. Jedyną jej nadzieją jest skłonienie innych pokrzywdzonych kobiet do wyznania w sądzie prawdy. Borecka wie, że były inne ofiary, ale czy uda jej się zburzyć mur milczenia? Nieoczekiwane wsparcie i pomocną dłoń do Moniki wyciąga…Aniela. Ogromnym wsparciem dla Moniki jest również Piotr. Jego miłość i siła przywracają Monice wiarę w to, że mimo krzywdy której doznała, jeszcze wszystko między nimi może się ułożyć. Adam wraz z Poliną i jej synkiem desperacko próbują uciec z Ukrainy. Niestety zatrzymuje ich policja. Czy uda im się bezpiecznie przekroczyć granicę? Ksawery i dr Lipińska postanawiają nie walczyć z pożądaniem, jakie do siebie czują. Niestety, nieoczekiwanie między nimi pojawia się ktoś Trzeci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *