Korona królów odcinek 20, 21, 22, 23 [Streszczenie + Zdjęcia]

20: Dwór obiega informacja o ciąży królowej Anny. Jadwiga rozważa powrót na zamek, ale ciągle bije się z myślami. Kazimierz uczy Maćka władania mieczem. Młodzieniec przybył na zamek, kiedy podczas polowania w lesie król zaoferował mu pracę. Kazimierz skazuje Krystyna na ścięcie za przewinienia, jakich się dopuścił. Pozostaje nieugięty mimo nacisków ze strony biskupa. Wkrótce winny zostaje stracony.

21: Król usiłuje zawrzeć rozejm z Brandenburgią. Z tego powodu popada w kolejny konflikt z biskupem Grotem. Kazimierz w podziękowaniu za zasługi nadaje swoim doradcom tytuły. Jasiek zostaje mianowany kasztelanem małogojskim, a Niemierza ochmistrzem dworu. Na zaproszenie Jadwigi do Sącza przybywa Katarzyna Pilecka, z którą dużo rozmawia o Annie. Elżbietka i Kundzia dorastają. Są ciekawe świata, dlatego na polecenie ich matki Helena uczy je nowych umiejętności.

22: Kazimierz, chcąc wzmocnić państwo, planuje budowę nowych zamków. Egle ostrzega królową przed zdradą kogoś z jej bliskich. Jadwiga z przyjaciółką chcą odnaleźć Arunasa, by pogrążyć Annę. Po powrocie na zamek Katarzyna wypytuje kucharkę o rycerza z Litwy. Królowa decyduje się wyrzucić Gabiję z dworu za plotkowanie na jej temat.

23: Trwają gorączkowe przygotowania do ślubu rycerza Niemierzy i dwórki królowej – Cudki. Ojciec dziewczyny, Pełka z Sieciechowa, przekazuje córce medalion po jej zmarłej matce. Tymczasem Helena próbuje uwieść Kazimierza. Władca z trudem odrzuca jej zaloty. Niebawem dziewczyna zostaje zhańbiona przez dwóch mężczyzn. Książę świdnicki Bolko przekazuje królowi informację o śmierci jego siostry Kunegundy.

4 thoughts on “Korona królów odcinek 20, 21, 22, 23 [Streszczenie + Zdjęcia]

  1. Mieszkam w USA ?? Oglądam Polonię i żałuje ze nie mogę oglądać Korony Królów . Wielka szkoda może już niedługo będziemy mogli oglądać mam nadzieje ?

  2. W 23 odcinku moja uwagę przykuła pieśń świętojańska, którą słyszymy min kiedy królowa Anna czeka w lesie na króla, To bardzo magiczna scena. Co to za pieśń, kto ja śpiewa ? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji

Comments are closed.