Korona królów odcinek 24, 25, 26, 27 [Streszczenie + Zdjęcia]

24: Po śmierci córki Jadwiga przechodzi załamanie nerwowe. Zaniepokojeni jej stanem Kazimierz i Bolko postanawiają przewieźć ją na Wawel. Okazuje się, że książę świdnicki dwukrotnie wysłał gońców z wiadomością o śmierci matki, ale nigdy nie dotarli do Krakowa. Anna dowiaduje się o spisku teściowej. Do zamku przybywa Mikołaj Ligęza, syn podczaszego, którego otruto. Król powierza mu urząd po ojcu.

25: Kazimierz w obawie o wojnę z Czechami i Brandenburgią rozważa rozbudowę zamków na granicach. Zniknięcie gońców Bolka potwierdza jego przypuszczenia o rosnącym zagrożeniu. Podejrzenie pada na Luksemburczyka, który nadal tytułuje się królem. Anna wspiera męża w trudnych chwilach i pomaga teściowej wrócić do zdrowia.

26: Król wysyła zaufanego rycerza Pełkę z tajną misją. Obiecuje, że zaopiekuje się jego piękną córką Cudką. Anna dowiaduje się, że ktoś na dworze zaczyna intrygować przeciwko niej. Jakie decyzje podejmie? Kucharka Gabija poznaje Karczmarza.

27: Król w obliczu rosnącego zagrożenia kraju, pilnie potrzebuje pieniędzy. Jadwiga, ku zdumieniu otoczenia, zaczyna się dziwnie zachowywać. Katarzyna Pilecka w czasie poszukiwań Arunasa zostaje napadnięta, a jej pachołek zabity.