Korona królów odcinek 44, 45, 46, 47 [Streszczenie + Zdjęcia]

44: Na dwór przybywa Jagna, córka Spytka. Dziewczyna ma zostać nową dwórką królowej. Od początku jednak trudno jej się odnaleźć w zamkowych realiach. Tymczasem jej brat – Jasiek, jest członkiem bandy rozbójniczki Baśki Dunin. Chłopak nie chce zmieniać swojego życia i opuszczać szeregów grupy. Niemierzy udaje się dotrzeć do Czech. Garncarz i Przekupka przygotowują się do ślubu.

45: Kazimierz zamierza wydać Elżbietkę za mąż za margrabiego brandenburskiego. Pomysł męża nie podoba się Annie. Między królewską parą ponownie dochodzi do konfliktu. Niemierzę dręczą wyrzuty sumienia, przez co odsuwa się od Cudki. Córka Pełki czuje się osamotniona. Karczmarz przyjmuje pod swój dach Bogdana.

46: Rok 1335. Sekretarz Grota, Paszek, zostaje pojmany za niezapłacenie danin. Mężczyzna trafia do lochu. Na wieść o uwięzieniu sługi Grot wpada we wściekłość. Tymczasem Jagna coraz lepiej czuje się na dworze. Królowa Anna ma przed mężem pewne tajemnice.

47: Kazimierz zamierza wyjechać do Wyszehradu. Wpada we wściekłość, kiedy dowiaduje się, że Anna już nigdy nie urodzi mu syna. Za swoje zasługi Pełka zostaje mianowany kasztelanem kaliskim. Biskup Grot organizuje najazd na zamek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *