Korona królów odcinek 52, 53, 54, 55 [Streszczenie + Zdjęcia]

52: Bolko odwiedza w Sączu Jadwigę i opowiada o zakończonych obradach w Wyszehradzie. Udało się odzyskać tytuł króla Polskiego. Anna czuje, że król nie ma dla niej czasu i ją zaniedbuje. Jaśkowi nie udaje się uratować ukochanej.

53: Jasiek jest zrozpaczony po stracie Baśki i kłóci się z ojcem o przyszłość małego Spytka. Mikołaj Ligęza zostaje pozbawiony urzędu, władca nakazuje mu opuścić królestwo. Wygląda na to, że Kazimierz jest coraz bardziej zauroczony Cudką.

54: Król wysyła Niemierzę z delegacją do Pragi, aby oddał pieniądze Luksemburczykowi. Anna zwierza się Cudce, że Kazimierz się od niej oddalił. Dwórka czuje się zakłopotana. Giovanni wyznaje miłość do Jagny przed jej ojcem – Spytkiem.

55: Na Wawelu pojawia się córka Bożeny Tęczyńskiej – Małgorzata. Dziewczyna ma zostać nową dwórką królowej. Spytek nie zamierza zaakceptować uczucia, które zrodziło się pomiędzy Jagną a Giovannim. Z tego powodu dziewczyna podejmuje decyzję, by oddać się służbie Bogu. Cudkę zaczynają dręczyć wyrzuty sumienia z powodu romansu z królem.

One thought on “Korona królów odcinek 52, 53, 54, 55 [Streszczenie + Zdjęcia]

Comments are closed.