Korona królów odcinek 60, 61, 62, 63 – Streszczenie

60: Niemierza odzyskuje przytomność. Jasiek oznajmia Kazimierzowi, że nie powinien oddalać Anny. Mężczyźni się kłócą. Ostatecznie król przyznaje przyjacielowi rację. Zaczyna dążyć do pojednania z żoną. Anna prosi malarza o wykonanie prac na murach. Zatrudnia też rzemieślników. Jest zaskoczona zmianą w zachowaniu męża. Katarzyna postanawia poinformować Jadwigę o bezpłodności królowej. Kobieta przyjmuje oświadczyny Spytka. Cudka modli się w kaplicy, by jej mąż odzyskał zdrowie.

61: Kazimierz dowiaduje się od kanclerza i innych współpracowników, że na Mazowszu dochodzi do licznych napaści dokonywanych przez Litwinów. Eliasz odwiedza chorą Gabiję. Podejrzewa u niej febrę. O możliwości wybuchu epidemii tej groźnej choroby mówi Annie. Kobieta jest przestraszona. Na czas choroby Gabiji Egle nakazuje Audre zamieszkać z karczmie. Sama idzie do córki.

62: Kazimierz rozmawia z Pełką na temat zagrożenia epidemią. Zabrania Annie spotykać się z Kundzią, która może być chora. Anna przygotowuje się do wyjazdu. Gdy dowiaduje się, że jej córka zemdlała, pomimo zakazu wchodzi do jej komnaty. Grot idzie do króla. Prosi go o pojednanie. Katarzyna proponuje Małgorzacie, by ta wyjechała do Świdnicy, gdzie poszukują dwórki.

63: Kundzia powoli wraca do zdrowia, jednak z ochmistrzynią jest coraz gorzej. Egle nocą, przy ognisku, odprawia czary i każe wypić Audre wywar, który dla niej przygotowała. Król ze swoją świtą w drodze na polowanie odwiedza karczmę. Ktoś obserwuje go z ukrycia.