Korona królów odcinek 64, 65, 66, 67 – Streszczenie

64: Jadwiga zwierza się Konstancji, że postanowiła włożyć habit. Wcześniej jednak chce się spotkać z Elżbietą, by się upewnić, że na tronie Polski nie zasiądzie obcokrajowiec. Królową odwiedza Katarzyna Pilecka. Podczas polowania strzała rani Olgierda. Kazimierz wyznacza nagrodę za wskazanie człowieka, który ją wystrzelił. Wie, że był to zamach na niego. Jasiek walczy z Gniewkiem.

65: Kazimierz wie, że ktoś chce jego śmierci. Zaniepokojeni urzędnicy królewscy rozprawiają, komu może na tym zależeć i dlaczego. Niemierza rusza na poszukiwania. Anna czuwa przy rannym bracie. Zainteresowanie Olgierdem wykazuje także Elżbieta, co nie umyka uwadze jej brata.

66: Jadwiga przygotowuje się do uroczystości obłóczyn. W tej ważnej chwili jest przy niej Elżbieta. Wbrew nadziejom kobiety nie zjawia się Kazimierz. Egle zostaje wtrącona do lochu. Ma poważne kłopoty. Z wielkim niepokojem przygląda się temu królowa Anna. Niestety, nic nie może zrobić.

67: Dochodzi do kłótni między Elżbietą a Kazimierzem. Kobieta chce, aby tron odziedziczył jej syn – Ludwik. Król domaga się układu, który zagwarantuje mu zysk w zamian za przekazanie korony. Egle zostaje poddana obrzędom zwanym ordaliami bądź sądem bożym. Wiele osób się zastanawia, czy wytrzyma tortury. Mimo że Olgierd i Elżbieta nie są sobie obojętni, nie potrafią się do siebie zbliżyć. Oboje boją się konsekwencji.