Korona królów odcinek 68, 69, 70, 71 [Streszczenie + Zdjęcia]

68: Rok 1338. Król odbywa kolejną podróż do Wyszehradu. Egle przeżywa sąd boży. Okazuje się, że w kobiecie zaszła ogromna zmiana. Tymczasem na Wawelu dworzanie żyją głównie sprawami miłosnymi. Elżbietka zyskuje pierwszego adoratora, a Bożena i Małgorzata wybierają w końcu spośród wszystkich kandydatów mężczyzn, których mają poślubić.

69: Podczas wizyty w Wyszehradzie Kazimierz negocjuje z Karolem Robertem i księciem Trojdenowiczem w sprawie umowy na przeżycie. W Warszawie Ligęza wpada w poważne tarapaty. Zdesperowany nadużywa alkoholu. Nieoczekiwanie pojawia się Henryk, który wykorzystuje słabość byłego podczaszego. Audre jest nieszczęśliwie zakochana.

70: Egle bardzo martwi się o córkę. Obrady prowadzone w Wyszehradzie stają pod znakiem zapytania, ponieważ król czeski wysyła na spotkanie swojego syna. Wydaje się, że władca szuka pretekstu do zerwania rozmów. Tymczasem podczas nieobecności Kazimierza jeden z urzędników dworskich okazuje coraz większe zainteresowanie królowej Annie.

71: Jasiek ratuje z opresji podróżującą Ofkę z Książa. Okazuje się, że dziewczyna od razu wpada mu w oko. Na Wawelu pojawia się arcybiskup Janisław. Zarzuca biskupowi Grotowi nielojalność i ciągłe dbanie o własne interesy, podstawą zarzutów jest fakt, że Grot wniósł do papieża prośbę o uczynienie z biskupstwa krakowskiego – arcybiskupstwa. I zrobił to za plecami przełożonego. To poważne nadużycie zdaniem Janisława.