Korona królów odcinek 72, 73, 74, 75 [Streszczenie + Zdjęcia]

72: Na Wawelu ogromne poruszenie – papież zgodził się na proces przeciwko krzyżakom. Król chce, aby reprezentował go na nim biskup Grot, ten jednak ma inne plany, zaskakuje tym króla i dworzan, ale zyskuje aprobatę. Królowa próbuje zbliżyć się do Kazimierza, ale mąż ją ponownie odtrąca.

73: Spytek żyje przygotowaniami do zrękowin. Jednak Jasiek nie chce poślubić dziewczyny wybranej dla niego przez ojca, ponieważ jego serce skradła nieznajoma – Ofka. W Warszawie rozpoczyna się proces przeciw Krzyżakom. Niestety Zakon, nie przysyła swojego reprezentanta na proces, co rozwściecza zebranych. Krzyżacy podważają wiarygodność i zasadność sprawy.

74: Królowa nie radzi sobie z emocjami. W końcu jest szczęśliwa, chce aby to trwało, bez względu na konsekwencje. Biskup Grot zeznaje na procesie warszawskim, a jego słowa, robią na wszystkich ogromne wrażenie. Nawet Janisław nie znał wszystkich faktów, podziwia hart ducha biskupa. Jasiek spotyka się z Ligęzą i obydwaj zostają napadnięci przez Henryka. Walka jest trudna, ale Jasiek wygrywa, niestety nie obywa się bez ofiar.

75: Egle boi się tego co może się stać, jeśli romans królowej wyjdzie na jaw. Na dworze łatwo o plotki. Tymczasem w Warszawie, proces ma się ku końcowi. Stan Ligęzy się pogarsza, błaga Jaśka. by go zabrał do Krakowa. Chce przed śmiercią prosić króla o wybaczenie. Wszystko co zrobił, czynił z myślą o pokucie za wcześniejsze nadużycia. Jasiek obawia się, że Ligęza nie przeżyje drogi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *