Korona królów odcinek 76, 77, 78, 79 – Streszczenie

76: Na Wawel dociera umierający Mikołaja Ligęza. Mężczyzna pragnie prosić króla o wybaczenie. Jasiek opowiada Kazimierzowi, co się wydarzyło w Warszawie. Nekanda ma wielką nadzieją, że Bożena niebawem go poślubi. Anna coraz gorzej się czuje. Eliasz jednak sądzi, że młody i silny organizm królowej pokona chorobę.

77: Stan Anny bardzo się pogarsza. Kazimierz czuwa przy żonie. Czuje się winny jej choroby. Sądzi, że jest to kara za jego grzechy. Na dwór przybywa Arunas. Król wezwał go, by pomógł królowej. Zdaniem mnicha na ratunek jest już jednak za późno. Anna rozpoznaje duchownego. Cały dwór modli się za królową. Elżbietka i Kundzia są przerażone.

78: Po pogrzebie królowej dwór wraca do życia. Mimo przygnębienia i smutku, wszystko toczy się dalej. Dwór żeński zostaje rozwiązany. Egle i Audre wiedzą, że muszą opuścić zamek. Kazimierz zwierza się Idziemu ze swojego cierpienia. Podczaszy czuje się winny śmierci królowej. Nie radzi sobie z tajemnicą.

79: Król nie chce, aby osoby które ceniła Anna, odchodziły z dworu. Szuka możliwości by zatrzymać dwórki na Wawelu. Kazimierz mianuje Mikołaja swoim doradcą. Ligęza jest zaszczycony i nie kryje swojego zaskoczenia. Gabija, Egle i Audre także pozostają na Wawelu. Elżbietka i Kundzia czują się lepiej wśród bliskich sobie dwórek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *