Korona królów odcinek 91, 92, 93, 94 [Streszczenie + Zdjęcia]

91: Kazimierz na prośbę swojej siostry Elżbiety stara się załagodzić konflikt z Ludwikiem. Na krakowskim dworze dochodzi do szczerej rozmowy Cudki z Adelajdą, która opowiada władczyni historię Jolenty. Starsza córka królewskiej pary – Elżbieta – uświadamia sobie, że źle traktuje innych. Zaczyna rozumieć, jak bardzo była okrutna wobec Jolenty i Adelajdy. Dziewczyna cierpi i nie potrafi zapanować nad emocjami, które towarzyszą jej po śmierci matki królowej Anny. Ligęza nie ustaje w poszukiwaniach Belli.

92: Kazimierz chce sojuszu z księciem słupskim, Bogusławem. Ma nadzieję, że ten poprze go w walce z Krzyżakami. W zamian za to jest gotowy oddać rękę swojej córki – Elżbiety. W Świdnicy brat Bolka, Henryk, decyduje, iż chce oddać swoją córkę Annę do zakonu. Księżna Agnieszka jest zaskoczona, czuje się coraz bardziej związana z małą dziewczynką. Pomywaczka wraz z gospodarzem uciekają przed atakami Litwinów w stronę Krakowa. Po drodze dokonują makabrycznego odkrycia.

93: Gospodarz Stach po przyjeździe do Krakowa zostaje oskarżony o zabicie woźnicy, którego widział w lesie. Z opresji ratuje go dawny przyjaciel. Przed królewskim sądem staje oszust Hińcza. Wyrok okazuje się być dla wielu zaskoczeniem. Nierespektowanie wyroku przez krzyżaków zmusza arcybiskupa Bogorię do wyjazdu. Chce niezwłocznie spotkać się z przedstawicielami Zakonu, licząc na zmianę frontu Wielkiego Mistrza. W Świdnicy brat Bolka niespodziewanie powierza wychowanie swojej córki Anny, księżnej Agnieszce.

94: Bogoria przygotowuje się do spotkania z Krzyżakami. Ciężarna Egle jest rozpieszczana przez Mikołaja. Gabija nie chce jej martwić swoimi przypuszczeniami co do niewierności mężczyzny. Na zamek przybywa Ofka. Jasiek jest zły na ukochaną, która także spodziewa się dziecka, że sama wyruszyła w podróż, narażając się na ataki zbójów. Ofka i Bogna poznają Bellę. Kobieta pomaga im znaleźć dobrego kaletnika i opowiada swoją historię. Cudka zdradza Elżbietce, że miała zły sen i martwi się o bezpieczny powrót Jolenty do domu. W tym samym czasie na orszak dziewczyny napada zbrojna banda.