Kozacka miłość odcinek 10, 11, 12, 13, 14 – Streszczenie

10: Alona oznajmia Kolewanowowi, że zostanie jego żoną. Kupiec jednak mówi, że jest już zaręczony. Gdy dziewczyna prosi go o pomoc, proponuje jej wspólny wyjazd za granicę. Nie widząc innego wyjścia, Alona się zgadza. Tymczasem Koźma wciąż bezskutecznie jej szuka. Choć nie może trafić na żaden ślad, Wasyl spieszy do stanicy, żeby dać Stepanowi nadzieję. Policjanci natomiast rozpoczynają poszukiwania Koźmy. Do stanicy wraca młody Kozak, Bogdan.

11: Grigorij wynajmuje płatnego zabójcę, który ma rozprawić się z Koźmą. Waśka jednak uprzedza go o zagrożeniu. Pod nieobecność Kolewanowa Ignatij sprowadza do domu swoją utrzymankę Anfisę. Poleca służbie, by wszyscy traktowali ją jak panią. Bogdan wdaje się w bójkę ze Stiepanem. Grigorij i Marysia domyślają się, że to sprawka Fiodora. W domu Sotników coraz częściej wybuchają spory i atmosfera staje się nerwowa. Stan zdrowia Olgi pogarsza się. Lekarz zaleca chorej jak najszybszy wyjazd z miasta.

12: Fiodor zapewnia Bogdana, że nic się nie zmieniło i Marysia wciąż go kocha. Tymczasem ona zarządza pilną przeprowadzkę do nowego domu. Kolewanow udziela pomocy rodzicom Alony. Bogatemu kupcowi nie udaje się jednak zdobyć przychylności dziewczyny. Ilja i Olga przyjeżdżają do stanicy, gdzie trwa świętowanie zasiedlin.

13: Podczas uczty Marysia stara się wzbudzić w Stiepanie zazdrość. Gdy zauważa, że mąż jest obrażony, wyprasza gości z domu. Niebawem Koźma słyszy, jak dziewczyna i Sotnik życzą mu śmierci. Czym prędzej wyjeżdża ze stanicy. Fiodor namawia Bogdana, żeby rozprawił się ze Stiepanem. Tymczasem Ilja zostawia Olgę w domu Sotnika. Sam rusza do Francji, by odnaleźć Kolewanowa.

14: Bogdan próbuje dowiedzieć się, co naprawdę łączy Stiepana i Marysię. Wypytuje o młodą parę Lubaszę. Szybko wpada jej w oko. Nikoła i Olga odkrywają, jak wiele ich łączy. Marysia i Wasylij starają się odnaleźć Koźmę.