Kozacka miłość odcinek 15, 16, 17, 18, 19 – Streszczenie

15: Fiodor w rozmowie z Bogdanem próbuje oczernić Stiepana. W efekcie dochodzi do bójki. Cała stanica jest przeciwko mężowi Marysi. Tymczasem on proponuje dziewczynie wyjazd do miasta. Chce, by poznała jego rodziców. Ona boi się jednak, że w ten sposób jej oszustwo wyjdzie na jaw. Przekonuje ukochanego, by odłożyli wizytę na później. Tymczasem matka Alony cieszy się, że ojciec i matka Stiepana stracili cały majątek. Nie zamierza się z nimi godzić. Wasilij zaczyna pracować jako pomocnik u karczmarza.

16: Nocą Marysia zjawia się u Bogdana. Sugeruje, że może odwzajemnić jego uczucia. Daje zakochanemu mężczyźnie nadzieję, by nakłonić go do pojednania ze Stiepanem. Lubasza zwraca się o pomoc do Serafima. Dostaje eliksir miłości. Zioła mają pomóc jej i Marysi w zdobyciu przychylności wybranków. W trakcie przejażdżki z Nikołą Olga nagle traci przytomność. W okolicy zaczyna grasować rozbójnik, który napada na bogaczy. Zdobytymi łupami dzieli się z biednymi.

17: Ignatij pomaga Kolewanowowi oszukiwać Ilię. Dba, by mu się to opłaciło. Tymczasem kupiec wciąż usilnie stara się zdobyć względy Alony. Stiepan prosi Nikołę, by przekazał list jego rodzicom. Marysia jednak niweczy jego plany. Nikoła przyrzeka ojcu, że nie zdradzi się ze swoimi uczuciami wobec Olgi. Dziewczynę jednak prześladuje Fiodor. Zrozpaczona Rogożyna pisze do brata, prosząc, by zabrał ją ze stanicy. Grigorij wysyła synów w step na poszukiwania rozbójnika.

18: W Ustiużynie krążą kompromitujące plotki o Alonie. Zaniepokojeni rodzice postanawiają ją odwiedzić. Tymczasem Kolewanow proponuje dziewczynie małżeństwo. Nie potrafi pogodzić się z odmową. Zaczyna grozić swojej wybrance. Przerażona Alona prosi pokojówkę, by pomogła jej w ucieczce. Lubasza postanawia skorzystać z mikstury otrzymanej od Serafima. Tymczasem Marysia po nocy spędzonej z mężem umawia się na schadzkę z Bogdanem.

19: Rodzice Alony przyjeżdżają do Konstatnynowa. Odkrywają, że córka została utrzymanką Kolewanowa. Stiepan pogodził się już z losem i przyzwyczaja się do myśli, że spędzi życie u boku Marysi. W tym czasie jednak do stanicy powraca Wasia. Grigorija niepokoi zażyłość Nikoły i Olgi. Postanawia wysłać syna do miasta. Fiodor buntuje się przeciwko ojcu i nadal prześladuje dziewczynę.