Kozacka miłość odcinek 20, 21, 22, 23, 24 – Streszczenie

20: Ataman przesłuchuje Timofieja Srokę, który jest podejrzewany o kradzież. Marysia zauważa, że Olga interesuje się jej mężem. Grozi dziewczynie, która postanawia opuścić dom Sotników. Nikoła przekazuje Katji pieniądze, które mają rozwiązać problemy z mieszkaniem i dokumentami. Tichon kłóci się z żoną. Zarzuca jej, że sprzedała córkę. Awanturę słyszy Nikoła.

21: Pankow oskarża Jekatierinę o kradzież. Dziewczyna trafia na posterunek, gdzie policjanci odbierają jej pieniądze. Nieznajomy pomaga Timofiejowi uciec z konwoju. Kolewanow udaje, że zbankrutował. Udaje mu się zyskać współczucie Alony. Zazdrosny Ignatij grozi Anfisie, że wyrzuci ją z domu. Dziewczyna nie boi się jednak o swój los. Dobrze wie o mrocznych sprawkach swojego kochanka.

22: Bogdan i Fiodor dostrzegają Marysię, która wychodzi od Serafima. Sotnik zaczyna szantażować siostrę. Tymczasem ataman próbuje wyswatać go z Oksaną. Grigorij z radością przystaje na jego propozycję. Sam Fiodor jest jednak przeciwny temu małżeństwu. Woli związać się z Olgą. Kolewanow podejrzewa Zosię o szpiegowanie. Wyrzuca służącą z domu.

23: Matka Alony chce umieścić męża w szpitalu psychiatrycznym. Tymczasem Kolewanow przedstawia dziewczynie nową pokojówkę. Służąca ma donosić mu o każdym jej kroku. Zosi udaje się przekazać Alonie liścik. Fiodor, próbując zwrócić na siebie uwagę Olgi, skacze do jeziora. Przerażona dziewczyna stara się go ratować. Timofiej kradnie należącą do kobiet ze wsi bieliznę. Przed srogą karą ratuje go Stiepan.

24: Kolewanow liczy, że nowa służąca nie tylko będzie szpiegować Alonę, ale też nie dopuści do tego, by dziewczyna kontaktowała się z kimkolwiek w mieście. Karasik wraca do Konstantynowa. Zostaje napadnięty przez rozbójników, Koźmę i Timofieja. Przerażony wyjawia wszystko, co wie o swoim przyjacielu i Alonie. Niebawem staje przed kupcem i próbuje się usprawiedliwić. Potem wraca do Rzeszowa. Prystaw ustala, kto dowiedział się o oszustwach Kolewanowa. Stara się go o wszystkim powiadomić.