Kozacka miłość odcinek 25, 26, 27, 28, 29, 30 – Streszczenie

25: Zosia przekazuje Alonie list z informacjami na temat Stiepana. Wie jednak, że Kolewanow zdołał zmienić nastawienie dziewczyny. Ataman za namową żony i córki proponuje Bogdanowi stanowisko pisarza w stanicy. Marysia chce ułatwić Oksanie zdobycie jego względów. W zamian chce, by dziewczyna pomogła jej pozbyć się Olgi. Tymczasem Nikoła i Fiodor przyznają, że obaj są zakochani w Rogożynie. Pankow na polecenie Prystawa ma jechać do Rzeszowa, by spotkać się z Kolewanowem i przekazać mu ważne informacje.

26: Alona przypadkiem słyszy rozmowę Kolewanowa z Pankowem. W ten sposób poznaje prawdę. Bogdan jest wściekły, gdyż ostatecznie to Stiepan objął stanowisko pisarza. Ilja prosi Serafima, by kontynuował leczenie jego siostry. Proponuje mu pieniądze, ten jednak nie chce przyjąć zapłaty. Następnie Rogożyn, nie mając pojęcia o prawdziwych intencjach Fiodora, zleca mu opiekę nad Olgą. Jednocześnie żąda, by Nikoła zostawił ją w spokoju. Między braćmi znów dochodzi do kłótni.

27: Karasik zabiera Alonę do siebie. Zamierza wykorzystać dziewczynę do swoich celów. Informuje ją, że Stiepan żyje i mieszka z Marysią w kozackiej stanicy. Warwara zgadza się nie doprowadzać do upadku rodziców Gruszyna. W zamian żąda ich milczenia. Po ucieczce Alony Kolewanow każe Łukerii zdobyć informacje o Zosi. Matka Oksany obiecuje pomóc jej w zdobyciu serca Fiodora.

28: Marysia wraz z Oksaną chce skompromitować Olgę. Zamierzają namówić dziewczynę do włożenia męskiego stroju. Pankow aranżuje spotkanie Kolewanowa z Zosią. Kupiec zabiera jej listy adresowane do Alony. Fiodor dowiaduje się od właściciela karczmy, że na czele bandy rabusiów stoi Koźma. Tymczasem herszt daje Stiepanowi drogocenną broszę i prosi o przekazanie jej Katii. Alona, obawiając się Kolewanowa, zgadza się uciec z Karasikiem.

29: Olga uświadamia sobie, że padła ofiarą intrygi Marysi. Przeprasza wszystkich i obiecuje, że niebawem wyjedzie. Timocha ukrywa się przed ścigającymi go Kozakami. Stiepan wywozi ukrytego w sianie zbiega ze stanicy. Marysia przypadkiem znajduje u męża kradzioną broszkę. W tajnej kryjówce bandytów wśród zrabowanych rzeczy Kozacy odkrywają zabawkę, którą Koźma zrobił kiedyś dla Marysi.

30: Stiepan obiecuje Oldze, że znajdzie bryczkę, która zawiezie ją do miasta. Gdy wspomina o tym żonie, ona oznajmia, że zajmie się tą sprawą. Tymczasem Grigorij informuje córkę, że Alona uciekła. Jest gotowy przyznać się do wszystkiego. Dziewczyna jednak nie zamierza pozwolić, żeby prawda wyszła na jaw. Przypadkowo popchnięty przez żonę Tichon uderza się w głowę i traci przytomność. Warwara boi się o jego życie. Bogdan próbuje zatrzymać zbiegłych katorżników. Z pomocą przychodzi mu Koźma.