M jak miłość odcinek 1413, 1414, 1415, 1416 [Streszczenie + Zdjęcia]

1413: Policja aresztuje w końcu sprawców napadu na kantor, jednak Bartek nadal się obawia, że bandyci w końcu się na nim zemszczą i – co gorsza – mogą zagrozić też Uli. Poza tym Lisiecki, po postrzale w nogę, wciąż utyka. Boi się, że już nigdy nie odzyska pełnej sprawności i nie będzie mógł znaleźć żadnej pracy. Tymczasem Barbarę znów odwiedza Józef Modry. Mężczyzna gotów jest na wszystko, byle zdobyć jej przyjaźń. Do siedliska przyjeżdża na krótkie wakacje Marcin z Izą.

1414: Anka znów jest w Warszawie i nadal narzuca się Budzyńskiemu, próbując odzyskać jego uczucie. Razem z Magdą, nieświadomą jej potajemnych starań, urządza w bistro baby shower dla Kingi. Tymczasem Aneta przyłapuje w końcu Olka z Agą i rzuca się na rywalkę z pięściami. Później grozi niewiernemu kochankowi śmiercią. Z kolei Piotrek wciąż ukrywa przed Kingą, że kupił kawalerkę i po cichu, wspólnie z Filarskim, remontuje to mieszkanie. Prostytutka Sandra zdradza Zduńskiemu, że… jego teść poprosił ją o rękę.

1415: Marcin zbiera się w końcu na odwagę i mówi o swoim związku z Izą nie tylko Ance, ale też Jakubowi. Tymczasem Artur – który został już przeniesiony z więzienia do szpitala psychiatrycznego – nie zamierza wcale pogodzić się ze stratą ukochanej… Mały Wojtek zostaje kapitanem szkolnej drużyny piłki nożnej. Chłopiec jest jednak załamany, bo na treningu przed pierwszym meczem wszystkim zawodnikom mają towarzyszyć ich ojcowie. A bliscy postanawiają zrobić wszystko, by juniora wspierać… Michał próbuje pomóc Kai – dziewczynie, która była pewna, że jest jego córką – i kontaktuje się w tym celu ze znajomym prawnikiem: mecenasem Okulickim.

1416: Julka źle się czuje i podejrzewa, że zaszła w ciążę. Tymczasem do Polski wraca nagle Katia. Dziewczyna wyznaje Pawłowi, że jest w nim zakochana i próbuje namówić Zduńskiego, by z jej rywalką zerwał. A ich rozmowę słyszy przypadkiem Julka… Z kolei w Grabinie rozkwita nowy romans. Maciek Jaracz szuka okazji do kolejnych spotkań z Agatą i uparcie namawia lekarkę, by umówiła się z nim na kawę. A siostra Artura w końcu zgadza się na randkę.