M jak miłość odcinek 1425, 1426, 1427, 1428 [Streszczenie + Zdjęcia]

1425: Łukasz nadal ma spory dług i by go spłacić, postanawia… okraść Budzyńskiego. Tymczasem Anka najpierw próbuje Andrzeja przekupić, a później zastraszyć – gotowa na wszystko, by w sprawie, którą adwokat prowadzi, nie padło nazwisko jej wspólnika Aleksa. Z kolei w bistro zjawia się kucharz, który szuka pracy – Jacek Poręba. Katia ma problemy z robotnikami, którzy remontują lokal wynajęty przez jej ojca. Mężczyźni są tak agresywni, że w obronie byłej żony musi stanąć Paweł. A w finale Zduński postanawia sam pomóc dziewczynie w remoncie.

1426: Asia nadal walczy o zachowanie lokalnego parku oraz placu zabaw i próbuje porozmawiać z deweloperem, który zaczął już na tym terenie prace. W firmie dziewczyna poznaje jednak tylko syna biznesmena – Leszka Krajewskiego. A ten okazuje się bliskim znajomym Michała. Tymczasem Olek udaje, że ma zalane mieszkanie, by przenieść się na kilka dni do Agi i sprawdzić, czy oboje naprawdę do siebie pasują. Artur Skalski przejmuje firmę wuja i nadal próbuje oczarować psychiatrę, która ocenia jego zachowanie w szpitalu. Gotów na wszystko, by odzyskać wolność i powrócić do życia Izy.

1427: Basia Rogowska nadal kontaktuje się przez Internet z „Antkiem” – nieświadoma, że to dorosły mężczyzna. Pedofil obserwuje jej dom i zostawia dla dziewczynki prezent… Kisielowa urządza w remizie potańcówkę dla mieszkańców, a Robert Żak korzysta z okazji i na imprezie prosi ukochaną o rękę. Ula żąda w końcu od Bartka wyjaśnień w sprawie Mirka. A Lisiecki wyznaje, że brał udział w bójce i że Janek – jeśli tylko będzie chciał – może mu przez to poważnie zaszkodzić. Tymczasem w Lipnicy zjawia się nowy policjant: Rafał Stadnicki. Chłopak jest synem urzędnika z sołectwa – Dariusza – ale nie utrzymuje z ojcem kontaktu i postanawia zamieszkać z kolegami w leśniczówce.

1428: Kinga i Piotrek szykują się na chrzest bliźniaczek, ale przyjęcie, które planują dla rodziny, może okazać się wielką klapą – przez Otara, który pozbawia nagle bistro prądu. Tymczasem Anka właśnie tego dnia postanawia zemścić się na Budzyńskim i donosi Magdzie o ich romansie. Julka na nowo zbliża się do Pawła. Łukasz poznaje przypadkiem Katię – która od razu wpada mu w oko – i do tego robi wszystko, by uniknąć spotkania z Korinem – bandytą, u którego wciąż ma dług. Basia Zduńska wpada w kłopoty przez swojego przyjaciela Damiana. Chłopak załamuje się, gdy na szkolnym meczu kibicuje mu matka – Sandra. I gdy jego koledzy domyślają się, że jest synem prostytutki, ucieka z domu – właśnie z Basią.