M jak miłość odcinek 1490, 1491, 1492 [Streszczenie + Zdjęcia]

1490: Basia jest załamana po rozstaniu z Damianem. W szkole nastolatka wdaje się w ostry spór z Anią, która odbiła jej chłopaka. Nie słucha jej przeprosin i nie przyjmuje wyjaśnień. Na lekcji WF-u atakuje rywalkę, rzucając w nią piłką. Łukasz nadal stara się odnaleźć Katię. Jednocześnie zbliża się do Agi. Proponuje dziewczynie masaż i próbuje ją pocałować. Oburzona kelnerka ostrzega go, że jeśli to się powtórzy, chłopak dostanie zakaz wstępu do bistro. Barbara odwiedza Kingę i Piotrka. Z tej okazji Zduńscy zapraszają bliskich na rodzinny obiad. Seniorka zjawia się także na Wietrznej, by szczerze porozmawiać z Asią o jej rozstaniu z Leszkiem. Próbuje ją pocieszyć. Tymczasem Nina planuje zemstę na Chodakowskiej. Wykorzystuje do tego celu informacje, które zdobył dla niej detektyw. Niebawem Asia dostaje niepokojący list, który rzekomo napisała Małgosia. Kobieta oskarża ją, że odebrała jej dzieci. Zapowiada, że chce odzyskać Wojtka i Zosię.

1491: Mateusz wciąż próbuje odszukać mężczyznę, który zaatakował Lilkę. Zgłasza się na komisariat. Okłamuje Sonię, że został okradziony w pubie. Podaje jej rysopis podejrzanych mężczyzn. Liczy, że dzięki temu policjantka zacznie śledztwo. Kobieta od razu domyśla się, że młody Mostowiak coś ukrywa. Zamierza zbadać tę sprawę i mówi o wszystkim Jankowi. Wieczorem w pubie dochodzi do kolejnej próby gwałtu. Zaatakowanej dziewczynie udaje się uciec, a na miejscu szybko zjawiają się funkcjonariusze. Przestępca jednak wymyka się policji. Chwilę później do lokalu przychodzi Mateusz. Próbuje wypytać Ewkę o to, co się wydarzyło. Tymczasem Lilka źle się czuje. Gdy w szkole słabnie i niemal traci przytomność, zaczyna podejrzewać, że zaszła w ciążę. Mateusz zjawia się u niej, mówiąc, że policja wpadła już na trop jej prześladowcy. Zapewnia, że niedługo go złapią. Wówczas zapłakana dziewczyna wyznaje mu, że być może spodziewa się dziecka. Ula i Bartek nadal mieszkają osobno. Cały czas jednak walczą o swój związek. Chodzą na terapię i w końcu spotykają się na romantycznej randce. Kobieta robi wszystko, by mąż wrócił do domu. Kisielowa wcześnie rano organizuje w leśniczówce próbę kościelnego chóru. Nie podoba się to pozostałym lokatorom.

1492: Igor wraca do Polski i spotyka się z Łukaszem. Oznajmia, że Katia przyjęła jego oświadczyny. Nie chce, by Wojciechowski zbliżał się do niej i do dziecka. Grozi chłopakowi i próbuje go zastraszyć. W końcu wdają się w bójkę w barze Otara. Po starciu z rywalem Łukasz znajduje pocieszenie u Agi. Dziewczyna opatruje jego obrażenia, a atmosfera robi się coraz bardziej romantyczna. Wojciechowski wyznaje atrakcyjnej kelnerce, że nic go już nie łączy z Katią. Zduńscy muszą jechać do szkoły, ponieważ Lenka wdała się w konflikt z jedną z koleżanek, Patrycją. Wychowawca Kordian Wolski zdradza im, że córka popchnęła dziewczynkę, naśladując inne dzieci, które wcześniej jej dokuczały. Kinga chce naprawić sytuację. Uważa, że Lenka powinna zaprzyjaźnić się z Patrycją. Słysząc o tym, zdenerwowana dziewczynka ucieka z domu. Cała rodzina rusza na poszukiwania. W końcu bratanicę odnajduje Paweł. Wieczorem zostaje on z dziećmi Zduńskich, którzy wybierają się na galę organizowaną przez stację radiową. Spotykają tam Patrycję Markowską. Gdy wracają do domu, Kinga dziękuje szwagrowi za pomoc. Gdy on mocno ją przytula, do pokoju wchodzi Piotrek.