M jak miłość odcinek 1496, 1497, 1498, 1499 [Streszczenie + Zdjęcia]

1496: Do warsztatu Bartka zagląda Mirek, który po wyjściu z więzienia znowu jest na bakier z prawem i chce przechować u Lisieckiego kradziony samochód. Ula, widząc męża z Kowalikiem, od razu się niepokoi. Mateusz poznaje nową koleżankę, Alę, siostrzenicę lokalnego księdza. Gdy Lilka mdleje nagle podczas wizyty w przychodni, chłopak mówi w końcu bliskim o jej ciąży. Tymczasem Maria odkrywa, że Maciej jest „zaginionym” synem Starskiego.

1497: Łukasz nadal próbuje odnaleźć Katię. Zaczyna śledzić Otara. Domyśla się, że przed porodem dziewczyna mogła wrócić do Warszawy. Tymczasem Sandra znajduje w barze teczkę wypełnioną gotówką. Zastanawia się, czy ma prawo pieniądze zatrzymać. W tym czasie poznaje sympatycznego policjanta, Miłosza Kubickiego. Mała Basia zmienia się w swatkę i organizuje dla Pawła „randkę”. Liczy na to, że Zduński zaprzyjaźni się z Karoliną Popławską, matką jej przyjaciółki Laury.

1498: Marcin zaczyna pracę z Jakubem jako detektyw. Ku przerażeniu Izy od razu wdaje się w bójkę. Tymczasem Kamil wciąż nęka Chodakowskiego telefonami. Zmusza mężczyznę, by spotkał się z nim w bistro. Leszek wraca do Polski i cały czas próbuje odzyskać Asię. Poza tym ostro kłóci się z ojcem, gdy odkrywa, że biznesmen działa niezgodnie z prawem. Tuż po wyjściu z biura seniora, ma wypadek i trafia do szpitala.

1499: Bartek wciąż pomaga Mirkowi i trafia przez to na celownik lokalnych bandytów, którzy postanawiają „odwiedzić” go w warsztacie. Maria i Maciej walczą w przychodni o życie jednej z pacjentek, 10 – letniej Eweliny. Jedynym ratunkiem dla dziewczynki może być przeszczep płuc. Marzenka wysyła Andrzejka na policyjne szkolenie do Legionowa. Nagle czuje silne bóle i trafia do szpitala. Mateusz prosi Lilkę, by została jego żoną.