M jak miłość odcinek 1500, 1501, 1502, 1503 [Streszczenie + Zdjęcia]

1500: Katia rodzi zdrową córkę, Natalię. Mimo sprzeciwu Igora kobieta zgadza się, by Łukasz odwiedził małą w szpitalu. Magda sprzecza się z Budzyńskim i spędza noc na Deszczowej, u Kingi. Przyjaciółki zwierzają się sobie z problemów małżeńskich. Zaczynają plotkować o Pawle i postanawiają znaleźć mu nową miłość. Magda chce zapoznać chłopaka ze swoją koleżanką z pracy, Anitą.

1501: Nina przechodzi załamanie i wmawia sobie, że nadal jest w ciąży, a do tego kolejny raz dzwoni do Asi i na nowo niszczy jej związek z Leszkiem. Marcin wciąż pracuje z Jakubem i tym razem ratuje razem z detektywem dziewczynę, która została porwana przez handlarzy żywym towarem: Olę Łęcką. Kamil nadal prowadzi śledztwo w sprawie Skalskiego… i nie tylko odkrywa, że Olewicz jest powiązany z Olkiem, ale domyśla się też, że to właśnie młody lekarz sprawił, że Artur „zniknął”. Tymczasem doktor Chodakowski operuje w klinice słynną tancerkę, która doznała poważnego urazu nogi.

1502: Mirek, którego wciąż szukają bandyci, ostrzega Bartka przed niebezpieczeństwem. Twierdzi, że mafia może wrobić go w przestępstwo. Zdenerwowana całą sytuacją Ula stawia mężowi ultimatum. Daje mu tydzień na podjęcie decyzji, czy nadal chce z nią być. Słysząc ich kłótnię, Marzenka zaczyna rodzić. Lisieccy zawożą ją do szpitala. Dociera tu także Andrzejek. Wkrótce może po raz pierwszy może wziąć na ręce swoją córeczkę Kalinkę. Artur jedzie służbowo do Katowic. Odkrywa, że Maciej nie skończył studiów medycznych i nie uprawnień do wykonywania zawodu lekarza. Chce zgłosić sprawę na policję. Sonia poznaje w pracy sympatycznego Leona (Dariusz Toczek), który pracuje jako grabarz. Mężczyzna nie ukrywa, że atrakcyjna policjantka wpadła mu w oko. W przychodni zjawia się nowy ratownik Daniel (Szymon Nygard), który od razu przyciąga uwagę Agaty. Lekarka nie zdaje sobie sprawy z tego, że ukrywa on niebezpieczną tajemnicę. Tego samego wieczoru kobieta idzie na romantyczną kolację z Wernerem. Ukochany zadaje jej ważne pytanie, którego się nie spodziewała. Mateusz chce pożyczyć od Uli pięć tysięcy złotych. Siostra obiecuje mu pomoc, staje się jednak podejrzliwa. Obawia się, że Lilka chce usunąć ciążę.

1503: Mateusz i Lilka od dłuższego czasu czekają na wynik badania, które ma ujawnić, czy ojcem nienarodzonego dziecka dziewczyny jest gwałciciel. Wreszcie jadą do kliniki, by poznać wyniki badań genetycznych. Lekarka przekazuje młodym ludziom złą wiadomość. Lilka nie potrafi się z tym pogodzić. Po powrocie do domu wyznaje matce, że chce dokonać aborcji.