M jak miłość odcinek 1508, 1509, 1510, 1511 [Streszczenie + Zdjęcia]

1508: Mateusz kradnie pieniądze, które zostawił dla niego Marek. Jest gotowy pojechać z Lilką do kliniki aborcyjnej. Dziewczyna jednak wcześniej wyznaje prawdę Marii. Po tygodniach milczenia w końcu zrzuca z siebie ten ciężar i mówi, że została zgwałcona, a Mostowiak nie jest ojcem dziecka. Poruszona Rogowska próbuje wesprzeć i pocieszyć nastolatkę. Namawia ją też, by złożyła zeznania na policji. Tłumaczy, że sprawca może też skrzywdzić inne dziewczyny. Tymczasem Daniel, bandyta, który zaatakował Lilkę, obserwuje z ukrycia dom Banachów. Sonia i Janek postanawiają w końcu zamieszkać razem. Nowy adorator policjantki, Leon, nie zamierza się jednak poddawać. Nieustannie obsypuje wybrankę prezentami. Kisielowa znów ma kłopoty z Żakiem. Podejrzewa, że mąż prowadzi nielegalne interesy.

1509: Mateusz obchodzi osiemnaste urodziny. Zaraz potem składa wraz Lilką w USC dokumenty potrzebne do ślubu. Przekonuje ją, że wszystko się ułoży. Tymczasem ona w przychodni natyka się na Daniela. Przerażona ucieka na ulicę. Kilka godzin później bandyta włamuje się do domu Banachów. Zaczyna grozić dziewczynie. W tym momencie rzuca się na niego Mateusz. Chłopak nie ma szans w starciu z przestępcą, ale sytuację ratuje interwencja Andrzejka, którego zaalarmowała Lilka. W tym czasie nastolatka, uderzona przez Daniela w brzuch, zaczyna odczuwać silne bóle. Musi jechać do szpitala. Janek wyznaje Soni, że Bartkowi grozi niebezpieczeństwo. Dwaj aresztowani gangsterzy złożyli fałszywe zeznania, by go obciążyć. Policjantka ostrzega Ulę i radzi, by jej mąż zniknął na jakiś czas. Kobieta próbuje przekonać ukochanego do wyjazdu, chce kupić bilety do Australii. Bartek jednak ma dość i nie zamierza więcej się ukrywać.

1510: Anka przeprasza Magdę. Mówi, że rozmawiała z Kamilem i jego ciotką. Wie już, przez jakie piekło przeszła rodzina Izy. Obie kobiety idą do Gryca. Chcą przekonać go, by wycofał się ze sprawy. Prawnik jednak oznajmia, że zamierza walczyć o sprawiedliwość. Niebawem informuje ciotkę, że będzie oskarżycielem posiłkowym w procesie Chodakowskiego. Marcin i Andrzej martwią się o Olka, który jest w złym stanie psychicznym. Aneta znów spotyka się z prokuratorem, by załatwić kolejne widzenie z ukochanym. Urzędnik traktuje ją chłodno i odmawia. Wówczas jednak z pomocą dziewczynie przychodzi Agnieszka. Dzięki niej zakochani mają szansę się spotkać.

1511: Wspierana przez przyjaciół i rodzinę Asia zaczyna pracę w bistro jako menedżerka. Kinga wita ją serdecznie i bardzo docenia jej pomoc. Tego samego dnia Wojtek podsuwa mamie pomysł, by zaprosiła Michała na wspólny wyjazd w święta. Twierdzi, że mogliby w ten sposób podziękować mu za korepetycje, jakich mu udziela. Ostrowski z radością przyjmuje propozycję. Wyznaje Chodakowskiej, że ją kocha. W odpowiedzi dziewczyna go całuje. Paweł poznaje zbuntowaną Frankę (Dominika Kachlik), która uciekła z salonu podczas ostatniej przymiarki sukni ślubnej. Dziewczyna prosi go, by podwiózł ją do centrum. Zdenerwowana wyznaje, że chce uniknąć niechcianego małżeństwa z dużo starszym mężczyzną. Gdy Zduński dowiaduje się, że jego nowa znajoma nie ma pieniędzy ani dachu nad głową, postanawia jej pomóc.