M jak miłość odcinek 1516, 1517, 1518, 1519 [Streszczenie + Zdjęcia]

1516: Franka udziela pomocy Marii, która przewróciła się na ulicy. Wdaje się w pogawędkę z Rogowską, nie wiedząc, że to matka Pawła. Opowiada jej, że jest na życiowym zakręcie. Mówi też, że niedawno spotkała kogoś wyjątkowego. Niebawem dziewczyna zjawia się w sklepie rowerowym, gdzie pracuje Zduński. Zaprasza go na kawę. Tłumaczy, że chce mu podziękować za pomoc. Tymczasem Brzeski (Jarosław Witaszczyk), jej niedoszły mąż, planuje zemstę. Składa na policji zawiadomienie o kradzieży. Twierdzi, że Franka groziła mu i jest naprawdę niebezpieczna.

1517: Olek przygotowuje się do pierwszej rozprawy w sądzie. Budzyński uświadamia sobie, że jego najpoważniejszym przeciwnikiem podczas procesu będzie Kamil. Gryc jest zdeterminowany, by doprowadzić do skazania Olka. W ten sposób na sali sądowej pokonałby też rywala, który odebrał mu Magdę. Kobieta, która odkrywa motywy jego działania, jest oburzona. Załamany przebiegiem rozprawy Chodakowski w areszcie pisze list pożegnalny. Przerywa mu dyrektor, który informuje zaskoczonego lekarza, że dziś odbędzie się jego ślub. Wkrótce podczas skromnej uroczystości Olek i Aneta składają przysięgę małżeńską. Świadkami są Iza i Marcin. Tymczasem Paweł wciąż stara się wspierać Frankę. Kiedy dziewczyna wybiera się na spotkanie z byłym narzeczonym, Brzeskim, postanawia dotrzymać jej towarzystwa. Franka przedstawia go niedoszłemu mężowi jako swojego ukochanego. Kłamie, że chłopak siedział w więzieniu, a jej ojciec nie akceptował ich związku.

1518: Do Lipnicy niespodziewanie wraca Banach. Próbuje wbrew wyrokowi sądowemu wyrzucić z domu swoją rodzinę. Kiedy Krystyna stawia mu czoło, były mąż zaczyna jej grozić. Zbuntowana Ala postanawia uwieść policjanta Rafała. Wraz z Ewką wprasza się do leśniczówki, udając, że skręciła nogę. Stadnicki w końcu wybucha gniewem. Żąda, by nastolatka zostawiła go w spokoju. Sonia dotrzymuje obietnicy i spotyka się z Leonem na romantycznej kolacji. Nie podoba się to Jankowi, który przerywa ich randkę. Tymczasem Asia przeżywa wyjątkowo nieudany dzień. Wciąż rozważa, czy powinna dać Michałowi szansę. W końcu prosi o radę Barbarę.

1519: Rafał odkrywa, że jego odznaka zniknęła. Gdy spanikowany próbuje ją odnaleźć, dostaje wiadomość od Alicji. Policjant wybucha gniewem. Wzburzony tłumaczy dziewczynie, że przez nią mógł nawet stracić pracę. Nie chce słuchać jej wyjaśnień. Załamana nastolatka upija się w pubie. Znajomi zabierają ją do przychodni, gdzie trafia pod opiekę Marysi i Artura. Po interwencji Staszka Banach opuszcza dom byłej żony. Krystyna wciąż jednak boi się jego zemsty. Zrozpaczona wyznaje Mateuszowi, że przed laty popełniła błąd, za który teraz musi płacić. Wieczorem Banach ponownie atakuje kobietę. Modry mówi Barbarze, że ze względu na niedawny uraz nogi zatrudnił opiekunkę, nową sąsiadkę Olę (Magdalena Rembacz). Nie wie, że sympatyczna kobieta w rzeczywistości jest niebezpieczna. Gdy nie udaje się jej namówić Rogowskiego na wypisanie leków uspokajających dla seniora, wykrada je z przychodni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *