M jak miłość odcinek 1523, 1524, 1525, 1526 [Streszczenie + Zdjęcia]

1523: Anka wyznaje Magdzie, że nadal uważa Budzyńskiego za mężczyznę swojego życia. Tymczasem ona w tajemnicy przed mężem spotyka się z Kamilem. Prosi, by przestał się mścić za śmierć Artura. Andrzej szykuje się do kolejnej rozprawy. Obawia się, że Olek trafi do więzienia. Aneta także traci nadzieję. Dramatyczne zeznania Izy jednak zmieniają wszystko. Wkrótce cała rodzina Chodakowskich może świętować pomyślny wyrok, a młodzi małżonkowie nareszcie mogą spędzić ze sobą romantyczne chwile. Tymczasem Kamil znów prowokuje Andrzeja, sugerując, że spędził noc z jego żoną. Barbara chce, by Ania pogodziła się z Basią, córką Pawła. Postanawia im w tym pomóc. Werner wyznaje Sandrze, że Agata go rzuciła. Zaprasza ją do restauracji.

1524: Michał, który związał z Asią, cały czas ukrywa przed nią prawdę o Leszku. Boi się wyznać, że jego rywal miał wypadek w Himalajach i jest poważnie ranny. Prawda jednak wychodzi na jaw, gdy Krajewski zostaje przetransportowany do kraju i w ciężkim stanie trafia do szpitala. Ostrowski próbuje zniechęcić go do kontaktu z dziewczyną, ale ona dowiaduje się o wszystkim od Roberta. Natychmiast biegnie na oddział, gdzie leży poszkodowany. Wieczorem Asia przekonuje się, że to nie koniec niespodzianek. Widząc dwie kreski na teście ciążowym, wie, że czeka ją prawdziwa życiowa rewolucja. Barbara i Maria pomagają Kindze w opiece nad dziewczynkami i Miśkiem. Gdy dzieci przebywają w Grabinie, dochodzi do wypadku, po którym jedna z bliźniaczek trafia na ostry dyżur. Na szczęście zaniepokojona Zduńska może liczyć na pomoc Pawła.

1525: Olek wraca do pracy. Szybko zyskuje nowego wroga. Doktor Markowski (Kamil Pruban) próbuje zepsuć mu opinię. Jego rozmowę z ordynatorem słyszy jednak Olewicz. Grozi młodemu lekarzowi, dając mu do zrozumienia, by zostawił Chodakowskiego w spokoju. Tymczasem Aneta organizuje uroczysty rodzinny obiad, by uczcić powrót męża do kliniki. Gdy wszyscy gromadzą się przy stole, w drzwiach niespodziewanie staje jej matka, Iwona (Hanna Śleszyńska). Apodyktyczna kobieta wyrzuca córce, że nie powiadomiła jej o swoim ślubie. Oznajmia też, że zamierza zostać w kraju na dłużej i zamieszkać z młodymi małżonkami. Załamany Michał nie wie, jak przeprosić Asię za wszystkie swoje kłamstwa. Leszek po raz kolejny wyznaje dziewczynie miłość. Tymczasem ona zwierza się ze swoich kłopotów Kindze. Zduńska proponuje Chodakowskiej, by na jakiś czas uciekła od problemów. Mogłaby wyjechać i przemyśleć wszystkie sprawy, a Wojtek w tym czasie zamieszkałby na Deszczowej.

1526: Sonię czekają życiowe zmiany. Janek, jako nowy komendant komisariatu w Lipnicy, zostaje jej szefem. Tymczasem Ksielowa zaczyna podejrzewać, że młoda policjantka jest w ciąży. Wzburzona mówi o wszystkim Barbarze. Potem na poważną rozmowę bierze Janka. Staszek, który przeszedł na emeryturę, zjawia się u Krystyny. Pyta, czy mógłby czasem ją odwiedzić. Jest nią wyraźnie zainteresowany. Tymczasem kobietę wciąż nachodzi Banach, który domaga się od niej pieniędzy. Ala, Ewka, Lilka i Mateusz kończą naukę w liceum. Tuż po rozdaniu świadectw zjawiają się u Mostowiaków. Zdradzają Barbarze i Marii swoje plany na przyszłość. Chcą studiować w Warszawie, wciąż tworzyć zgraną paczkę i wzajemnie się wspierać. Ala nadal próbuje zbliżyć się do Rafała. Nie zwraca uwagi na dzielącą ich różnicę wieku. Barbara martwi się o Modrego. Chce dowiedzieć się czegoś o zatrudnionej przez niego opiekunce Oli.