M jak miłość odcinek 1527, 1528, 1529, 1530 [Streszczenie + Zdjęcia]

1527: Kinga wraz z Anką urządza imprezę, na którą zaprasza przyjaciół. Na jej prośbę Paweł przychodzi z Franką. Początkowo miły wieczór ma burzliwy finał. Po kilku drinkach Kamil próbuje pocałować Magdę. Budzyński, stając w obronie żony, rzuca się na niego z pięściami. Wściekły Gryc sugeruje wszystkim, że Kinga ma sporo do ukrycia. Wspomina o imprezie sprzed lat. Wzburzony Paweł wyrzuca go z domu. Jego też czeka trudna rozmowa. Franka oznajmia, że między nimi nic się nie wydarzy. Jest dla niej oczywiste, że chłopak kocha swoją bratową. Zmartwiona Asia mówi Kindze, że lekarze wykluczyli ciążę. Nie potrafią jednak jej zdiagnozować. Musi jak najszybciej zrobić badania. Anka namawia Klaudię, pomoc domową Budzyńskich, by zaczęła dla niej szpiegować. Wmawia dziewczynie, że martwi się o Magdę i nie wie, czy może ufać Andrzejowi. Zraniona Basia wciąż unika Jaśka. Zdesperowany chłopak prosi o pomoc Pawła. Gdy Zduński próbuje się za nim wstawić, dziewczyna wybucha gniewem. Jasiek jednak nie zamierza się poddawać.

1528: Janek uprzedza Andrzejka, że Bartkowi wciąż grozi więzienie. Wszystko przez to, że nie zgadza się on na współpracę z prokuraturą. Lisiecki chce przemówić bratu do rozsądku. Niebawem odkrywa, że jego rodzina ma jeszcze inne kłopoty. Ula nie zapłaciła podatku i na pensjonacie ciąży spory dług. Krystyna wyznaje Staszkowi, że były mąż ją szantażuje. Opowiada mu też o dramacie, który przeżyła w młodości. Emerytowany policjant postanawia rozmówić się z jej byłym mężem. Żąda, by zostawił kobietę w spokoju. Wściekły Krzysztof wyznaje Lilce prawdę o przeszłości matki. Tymczasem dziewczyna z Mateuszem i przyjaciółmi przystępuje do matury. Tuż po pierwszym egzaminie Ala dowiaduje się od zazdrosnego Mikołaja, że to ojciec Rafała jest odpowiedzialny za śmierć jej brata. Wzburzona dziewczyna mówi policjantowi, ze nie chce go znać. Potem postanawia wyjechać z Grabiny. Lilka próbuje ją pocieszyć. Barbara coraz bardziej martwi się o Modrego. Jest przekonana, że nowa opiekunka nie dba o jego zdrowie.

1529: Iwona odwiedza córkę w pracy. Radzi jej, by wzbudziła w mężu zazdrość. Aneta najpierw więc flirtuje z Leszkiem, który leży na jej oddziale. Potem zwraca uwagę na Łukasza, który dzięki Olkowi właśnie rozpoczął pracę w klinice jako rehabilitant. Chodakowski jest oburzony zachowaniem żony. Po powrocie do domu młodych małżonków czeka kolejna trudna konfrontacja. Iwona oznajmia, że sprzedaje dom w Niemczech i przeprowadza się do Warszawy. Aneta nie rozumie, czemu matka tak nagle znów pojawiła się w jej życiu. Gdy po kłótni zamyka się w sypialni, teściowa w końcu zdradza Olkowi swój sekret. Zdiagnozowano u niej glejaka i nie zostało jej już wiele czasu. Jakub podczas kolejnego śledztwa poznaje Klaudię, pomoc domową Budzyńskich. Marcin namawia kolegę, by umówił się z nią na randkę.

1530: Anka spotyka się z Klaudią. Nakłania dziewczynę, by zdobyła dla niej kopie badań medycznych Magdy. Potem, by uczcić swój sukces we Florencji, zaprasza przyjaciół do siedliska. Wspomina z nimi dawne czasy. Kamil postanawia skorzystać z okazji, by pogodzić się z Magdą i przeprosić za swoje zachowanie podczas ostatniej imprezy. Wciąż jednak próbuje z nią flirtować. Proponuje też Budzyńskiemu zawieszenie broni, ale prawnik nie ufa rywalowi. Tymczasem jedna z bliźniaczek zaczyna chorować. Kinga bardzo się martwi. Paweł jedzie z bratową i dzieckiem do przychodni, nie czekając na Marię i Artura, którzy oferują swoją pomoc. Rogowska zaczyna domyślać się intencji syna. Gdy chłopak wraca na Deszczową, robi mu wymówki. Werner próbuje rozstać się z Agatą w przyjaźni. Pełna temperamentu lekarka nie zamierza mu to pozwolić.