M jak miłość odcinek 1538, 1539, 1540, 1541 [Streszczenie + Zdjęcia]

1538: Modry przyłapuje Olę z kochankiem. Odkrywa, że młoda opiekunka okłamuje go i okrada. Zdenerwowana dziewczyna zmusza go do zażycia kolejnej dawki leków. Na szczęście do pacjenta zagląda Rogowski, który nie daje się zwieść słowom oszustki. Stanowczo domaga się widzenia z Józefem. Natychmiast wzywa karetkę. W tym czasie w komisariacie uwagę Andrzejka przyciąga jeden z listów gończych. Gdy prosi o pomoc Sonię, policjantka natychmiast kojarzy fakty. Razem jadą do domu Modrego, by zatrzymać Olę. Po wszystkim Józef dziękuje Barbarze za wsparcie. Leon postanawia oświadczyć się Soni. Zjawia się u niej w pracy z pierścionkiem. Później dziewczynę czeka kolejna romantyczna niespodzianka. W leśniczówce o rękę prosi ją Janek. Natalia dostaje z Australii kolejne wiadomości dotyczące Franka i Hani.

1539: Łukasz umawia się z Kasią, stażystką z kliniki. Zabiera ją do baru Otara, a potem do mieszkania, licząc na wspólną noc. Ania zaczyna intensywnie trenować i ograniczać posiłki. Zaniepokojona Sandra mówi Łukaszowi, by sprawdził, co dzieje się z siostrą. Dziewczyna wyznaje mu, że to Oskar z agencji modelek namawia ją do odchudzania. Aleksandra umawia się w bistro z poznanym przez Internet Markiem. Jest skrępowana, gdy okazuje się, że jej adorator jest sporo młodszy, a do tego liczy na układ bez żadnych zobowiązań. Iza wpada w kłopoty, gdy gubi maszynopis powieści ekscentrycznego pisarza Iwańskiego. Autor wybucha gniewem, a dopiero potem przyznaje, że ma zapasową kopię. Marcin, który próbuje wspierać żonę, bez ogródek mówi Iwańskiemu, co myśli o nim i jego twórczości. Aneta chce przekonać matkę do podjęcia leczenia. Wpada na sprytny pomysł. Dzięki pomocy koleżanki zdobywa pozytywny test ciążowy i kładzie go na widocznym miejscu. Ilona, przekonana, że wkrótce zostanie babcią, postanawia podjąć walkę z chorobą.

1540: Kamila znów próbuje zbliżyć się do Piotrka. Gdy dowiaduje się, że Zduński nie sypia z żoną, z trudem ukrywa radość. Tymczasem Magda chce uświadomić przyjacielowi, że spotykając się z Jabłońską, popełnia błąd, za który może zapłacić rozwodem. Z bratem próbuje porozmawiać także Paweł, który zagląda do kancelarii. Prawnik jednak pokazuje mu drzwi. Kamila natomiast idzie za ciosem i zjawia się w bistro Kingi. Wytyka Zduńskiej zazdrość i oznajmia, że nadal zamierza spotykać się z jej mężem. Załamana dziewczyna żali się Magdzie. Zastanawia się, czy Piotrek jeszcze ją kocha. Lilka, Ala i Mateusz zostali przyjęci na wymarzone studia. Razem świętują sukces. Ala postanawia wykorzystać okazję, by zbliżyć się do Rafała. Wcześniej jednak musi pomóc Otarowi, który ma poważne kłopoty ze zdrowiem.

1541: Kinga wyjeżdża z Piotrkiem na krótkie wakacje. Zduński wciąż pozostaje w kontakcie z Kamilą, co denerwuje jego żonę i prowadzi do kolejnych kłótni. Tymczasem ich dzieci przebywają w Grabinie pod opieką rodziny. Maria i Artur na moment tracą je z oczu. Po chwili z przerażeniem odkrywają, że Misiek i bliźniaczki zniknęli. Zaczynają się gorączkowe poszukiwania. Rogowski podejrzewa, że maluchy poszły same nad rzekę. Wpada w panikę. Katia bez zapowiedzi wraca z córeczką do Polski. Łukasz dowiaduje się o tym od Igora, który przyjechał tu tropem dziewczyny. Gruzin zjawia się w klinice, w której pracuje Wojciechowski. Chce wiedzieć, gdzie jest jego żona. Chłopak wdaje się z nim w kłótnię. Niebawem spotyka Katię, która odwiedza ojca w szpitalu. Jest szczęśliwy, gdy znów może przytulić małą Natalię. Proponuje, by obie zatrzymały się w jego mieszkaniu. Dawna ukochana wyznaje mu, że ma dość zaborczego Igora i jego rodziny. Nie zamierza dać zamknąć się w domu. Marzy o studiach, podróżach i większej wolności. Chwilę później do drzwi Łukasza puka Marta. Zdenerwowana wyznaje, że był u niej mąż Katii. Niebawem zjawia się tu także Igor.