M jak miłość odcinek 1542, 1543, 1544, 1545 [Streszczenie + Zdjęcia]

1542: Kamil wyznaje Magdzie i Anicie, że nie radzi sobie z opieką nad córką. Prosi je o pomoc. Nie wie nawet, jak długo dziewczynka u niego zostanie. Gdy w końcu Weronika odbiera jego telefon, wybucha awantura. Kłótnię rodziców słyszy załamana Pola. Szef klubu nocnego, w którym tańczyła kiedyś Sandra, zjawia się w barze Otara. Od razu rozpoznaje kobietę. Damian, widząc, że matka próbuje wyprosić natręta, rzuca się na niego z pięściami. W obronie kelnerki staje też Werner. Gdy sytuacja wydaje się opanowana, rozgniewany nastolatek robi matce wyrzuty. Twierdzi, że przez nią stał się pośmiewiskiem. Katia myśli o powrocie do Gruzji. Marta boi się, że nie będzie mogła widywać wnuczki. Ostrzega młodą matkę, by nie ograniczała jej i Łukaszowi kontaktu z małą Natalią. Potem namawia syna, by walczył w sądzie o swoje prawa.

1543: Janek zostaje oddelegowany do pracy w Warszawie, co nie podoba się jego narzeczonej. Z takiego obrotu sprawy zadowolony jest za to Leon, który liczy, że teraz uda mu się zbliżyć do Soni. Do Grabiny wraca dawna miłość Marii, Jacek Kotowski (Tomasz Sobczak), który przez lata mieszkał w Kanadzie. Rogowska opowiada o nim Agacie. Niebawem spotyka go w szpitalu, gdzie przyszła, by pomóc jego matce. Kolejne godziny oboje spędzają na sympatycznej rozmowie. Jacek opowiada Marii o swoim życiu za granicą. Mówi też, że niedawno się rozwiódł. Widząc ich, zaniepokojona Kisielowa od razu próbuje ostrzec Artura. Tymczasem Maria zaprasza Kotowskiego na kolację. Gdy trwa pełen wspomnień i miłych przekomarzań wieczór, do domu wraca Rogowski. Kalinka ząbkuje i opieka nad nią jest sporym wyzwaniem. Oznacza to trudne chwile w związku Andrzejka i Marzenki.

1544: Olek znajduje przypadkiem test ciążowy, który Aneta pokazała matce, by skłonić ją do leczenia. Żona wyznaje mu prawdę. Chodakowski oznajmia, że nie zamierza brać udziału w tej mistyfikacji. Iza w pracy staje się świadkiem kłótni swojego szefa Mariusza Mrowca z Ostrowskim. Michał zdradza dziewczynie, że jego przyjaciel ma problemy z alkoholem i hazardem. Właśnie przegrał samochód i wszystkie oszczędności. Chodakowska martwi się o przyszłość wydawnictwa i swoją pracę. Opowiada o wszystkim mężowi. Tymczasem Marcin odkrywa, że Szymek w tajemnicy zabrał jego portfel. Zrobił to, ponieważ w przedszkolu chciał dać pieniądze jednej ze swoich koleżanek. Aleksandra znów spotyka swojego adoratora Marka, który nie daje za wygraną. Prosi o szansę i próbuje przekonać kobietę, która wywarła na nim wielkie wrażenie, by poszła z nim na randkę.

1545: Po kolejnej rozmowie z Kingą Magda zjawia się w kancelarii. Domaga się, by Andrzej i Adam usunęli Kamilę z życia Zduńskich. Niebawem Budzyński oznajmia prawniczce, że od tej pory będzie pracować z Kamilem. Wściekła dziewczyna idzie do bistro i robi Kindze awanturę. Potem zjawia się w biurze Piotra. Wyznaje mu miłość i zaczyna go całować. Paweł dowiaduje się, że Franka znów ma kłopoty. Prześladuje ją były chłopak, Krzysiek (Michał Chruściel), który niedawno opuścił więzienie. Chce, by dziewczyna do niego wróciła. Śledzi Frankę i nie podoba mu się jej zażyłość ze Zduńskim. Ala umawia się z Tomaszem (Jędrzej Bigosiński), inspektorem sanitarnym, który przyszedł do bistro na kontrolę. Idzie z nim do klubu, gdzie wraz z przyjaciółmi świętuje urodziny. Porzuca jednak nowego znajomego, gdy tylko zjawia się Rafał. Tomasz nie zamierza łatwo zapomnieć tej zniewagi.