M jak miłość odcinek 1546, 1547, 1548, 1549 – Streszczenie

1546: Maria znów spotyka się z Jackiem. Dawny ukochany próbuje dowiedzieć się, czy kobieta czuje się szczęśliwa u boku Artura. Oboje martwią się też o Teresę. Gdy Rogowska odwiedza seniorkę w szpitalu, ta zdradza jej największy sekret syna. Okazuje się, że Kotowski ma w Polsce córkę. Dziewczyna zgodnie z ustaleniami rodziców nie wie, kto jest jej ojcem. Teresa bardzo tego żałuje. Do tego oznajmia, że Maria doskonale zna jej wnuczkę. Pijany Banach znów zjawia się w Lipnicy i domaga się pieniędzy. Lilka i Mateusz próbują się go pozbyć, w szarpaninę włącza się też Krystyna. Gdy przyjeżdża policja, kobieta nie chce jednak złożyć zeznań. Wieczorem Banach znów przychodzi pod swój dawny dom. Ma ze sobą kanister z benzyną. Janek robi Soni niespodziankę. Zjawia się w domu i proponuje narzeczonej wyjazd na Bali. Kobieta nie wie, że ukochany nie mówi jej prawdy o swojej pracy w stolicy. Tymczasem on prosi Rafała, by zaopiekował się policjantką, jeśli jemu coś się stanie. Maria czuje, że Basia się od niej oddala. Niepokoi się o swoją córkę.

1547: Kamila wciąż nachodzi Piotra. Choć Zduński zdecydowanie ją odtrąca, dziewczyna nie daje za wygraną. Magda próbuje ratować małżeństwo Zduńskich. Zaprasza przyjaciół na wspólny wyjazd. Kinga nie jest przekonana do tego pomysłu, ale ostatecznie daje się namówić. Podczas romantycznego weekendu skłóconej parze w końcu uda się szczerze i spokojnie porozmawiać. Paweł chce poprawić humor France i zaprasza ją na wycieczkę rowerową za miasto. Oboje świetnie się bawią. Sielankę burzy pojawienie się Krzyśka, który celowo potrąca rywala samochodem. Weronika znów odwołuje przylot z Londynu. Kamil robi wszystko, by pocieszyć załamaną Polę. Później oznajmia Anicie, że wystąpi o odebranie byłej partnerce praw rodzicielskich. Nie chce, by przysparzała jego córce kolejnych rozczarowań. Do bistro wraca inspektor sanitarny Tomasz. Zamierza przeprowadzić kolejną kontrolę i zemścić się na Ali.

1548: Iza odkrywa, że Michał został nowym właścicielem wydawnictwa. Mariusz przebywa w ośrodku leczenia uzależnień. Ostrowski chce, by dziewczyna dołączyła do zespołu. Tego samego dnia Chodakowska odwiedza też matkę Amelki, z którą Szymek zaprzyjaźnił się w przedszkolu. Orientuje się, że kobieta jest terroryzowana przez agresywnego męża. Próbuje namówić ją, by zgłosiła sprawę na policję. Olek odkrywa, że ktoś szkaluje go w Internecie. Zaczyna obawiać się, że kłamstwa mogą zniszczyć jego karierę. Gdy Aneta zastaje w jego gabinecie Arka, nabiera podejrzeń. Prosi o pomoc Olewicza. Ten szybko ustala, że za falą hejtu pod adresem młodego chirurga stoi właśnie Karnowski, który chce przejąć jego stanowisko.

1549: Banach zjawia się w warsztacie Bartka. Próbuje wyłudzić od Mateusza pieniądze. W zamian obiecuje, że zdradzi mu rodzinny sekret. Chłopak zdecydowanie odmawia i próbuje pozbyć się natręta. Wieczorem Krzysztof włamuje się do domu Krystyny. Okrada byłą żonę i upija się. Gdy spotyka Lilkę, podczas kłótni bez wahania ujawnia tajemnicę, którą od lat skrywała jej matka. Maria namawia Jacka, by opowiedział jej o swojej córce. Okazuje się, że mężczyzna przed laty miał romans z Banachową. W końcu zjawia się w jej domu. Chce poznać Lilkę. Krystyna jednak nie życzy sobie, by kontaktował się z dziewczyną. Przypomina o ich dawnej umowie. Tymczasem Kisielowa donosi Barbarze, że o odnowionej przyjaźni Marii i Kotowskiego plotkuje cała okolica. Sonia coraz bardziej martwi się o Janka. Dowiaduje się od Rafała, że jej narzeczony ochrania świadka koronnego. Żak i Leon zakładają nowy biznes. Postanawiają hodować gołębie pocztowe.