M jak miłość odcinek 1550, 1551, 1552, 1553 – Streszczenie

1550: Kinga dowiaduje się, że Piotrek znów pracuje z Kamilą. Chłopak tłumaczy, że musiał zastąpić Gryca, który skręcił nogę. Żona ma jednak do niego żal, że jej o tym nie powiedział. Niebawem w kancelarii Zduński odbiera niepokojący telefon – przerażony Misiek mówi, że mama spadła ze schodów i jest nieprzytomna. Piotrek natychmiast jedzie do domu. Zabiera żonę na SOR. Ta sytuacja uświadamia mu, jak bardzo kocha Kingę. Ala, Lilka i Ewka szykują bistro do kolejnej kontroli. Niespodziewanie znajdują w lokalu mysz. Basia dzwoni do Pawła i prosi, by jak najszybciej zabrał ją z obozu. Wpadła w kłopoty za sprawą Damiana. Franka dostaje kolejne wiadomości od Krzyśka. Coraz bardziej boi się dawnego narzeczonego.

1551: Marta spotyka swoją dawną koleżankę z sądu, Patrycję (Alżbeta Lenska). Pełna energii kobieta jest rozczarowana swoim związkiem ze statecznym lekarzem Jerzym Argasińskim (Karol Strasburger). Aneta nie wie, jak wyznać matce, że ją okłamała. Ilona jednak sama postanawia porozmawiać z córką. Zdążyła już domyślić się prawdy, ale nie zamierza rezygnować z leczenia. W pracy natomiast Aneta postanawia rozprawić się z Arkiem. Flirtuje z nim i aranżuje schadzkę w jednym z gabinetów. Tam robi lekarzowi kompromitujące zdjęcia. Ostrzega, by więcej nie szkalował Olka. Iza dostaje od Michała propozycję awansu. Ma zostać szefową marketingu. Tymczasem dociera do niej straszna wiadomość. Jej dzieci zniknęły z przedszkola. Dyrektorka zgłasza zaginięcie Mai i Szymka na policji, a zrozpaczeni rodzice natychmiast zjawiają się na miejscu. Udaje im się znaleźć jedynie porzuconą przez chłopca zabawkę. Ola próbuje podbić serce Jakuba.

1552: Sonia i Sobańska coraz bardziej martwią się o Janka. Policja nie ma z nim kontaktu. Zrozpaczona dziewczyna prosi o pomoc Rafała. Mówi, że ma złe przeczucia. Niebawem Stanecki informuje ją, że w porcie w Gdyni znaleziono ciało świadka, którego ochraniał Morawski. Także Lilka przeżywa trudne chwile. Gdy niespodziewanie na ulicy atakuje ją Banach, w obronie dziewczyny staje Jacek. Kotowski zjawia się potem u Mostowiaków. Maria zaprosiła bowiem przyjaciela na swoje imieniny. Paweł na rodzinną imprezę przyjeżdża z Franką. Leon i Żak po raz kolejny wpadają w kłopoty.

1553: Sonia obawia się, że Janek nie żyje. Podejrzewa, ze padł ofiarą morderstwa podobnie jak świadek, którego ochraniał. Losem zaginionego policjanta interesuje się także kryminalista Max Gadowski, który ma z nim rachunki do wyrównania. Do Grabiny wraca niespodziewanie Ula. Jako pierwsza wita ją zaskoczona Barbara. Zaraz potem dziewczyna zjawia się w Jonkowie i wpada w objęcia zachwyconego Bartka. Niebawem wyznaje Marzence, że myśli o sprzedaży gospodarstwa. Przyjaciółka próbuje odwieść ją od tego pomysłu. Tłumaczy, że jej mąż rozkręca tu biznes i oboje mają teraz szanse na wspólne spokojne życie. Tymczasem Lisiecki martwi się o swój związek. Szuka rady u Andrzejka. Żak i Leon wprowadzają w życie swój kolejny szalony pomysł. Sprowadzają niebezpieczeństwo na mieszkańców siedliska, o mało nie puszczając go z dymem.