M jak miłość odcinek 1556, 1557, 1558, 1559 – Streszczenie

1556: Sonia i Janek szykują się do ślubu. Nie wiedzą, że wciąż obserwuje ich Max. Przyszła panna młoda odwiedza Ulę, by pożyczyć suknię. Załamana Lisiecka wyznaje jej prawdę o swoich problemach. Później za radą przyjaciółki w końcu mówi Bartkowi, że źle zainwestowała pieniądze w Australii i w efekcie straciła wszystko. Teraz muszą sprzedać siedlisko i warsztat. Banachowa opowiada Marii o swoim romansie z Jackiem i o tym, że jest on ojcem Lilki. Podobną rozmowę odbywa z przyjaciółką Kotowski, który chce wyznać córce prawdę. To wszystko słyszy Mateusz. Miłosz zrywa z Basią. Załamaną nastolatkę pocieszają Maria i Lilka. Niebawem dziewczyna poznaje Dawida Jaszewskiego (Iwo Wiciński), który właśnie przeprowadził się z rodzicami do Grabiny. Ala odwiedza Rafała w leśniczówce. Znów próbuje z nim flirtować, ale policjant uparcie ją ignoruje. Rozczarowana dziewczyna sięga po alkohol i zwierza się ze swoich kłopotów Lilce.

1557: Anna Bosacka (Małgorzata Sadowska) prosi Marcina, by zdobył dowody zdrady jej męża. Chodakowski z Olewiczem od razu przystępują do realizacji zlecenia. Okazuje się, że niewiernym małżonkiem jest nowy współpracownik Izy, Jan (Dariusz Kordek). Aneta idzie z matką do profesora Lenartowicza. Lekarz przekazuje im świetne wieści, Ilona ma szansę na całkowity powrót do zdrowia. Gorsze chwile czekają Chodakowską w pracy. Argasiński ostro krytykuje jej decyzję dotyczącą pacjenta. Kobieta żali się Łukaszowi. Oboje orientują się, ze ordynator zachowuje się niestosownie wobec wielu pracownic szpitala. Tymczasem po dyżurze Łukasz spotyka żonę aroganckiego doktora, Patrycję. Pomaga kobiecie, która miała stłuczkę pod kliniką. Widząc, że nowa znajoma ma problemy z kręgosłupem, zaprasza ją na masaż. Argasińska jest zachwycona. Niebawem zwierza się Marcie, że poznała sporo młodszego czarującego mężczyznę.

1558: Kamil organizuje Poli imprezę urodzinową. Jak zwykle pomaga mu Anita, z którą prawnik zaczyna flirtować. Wszyscy świetnie się bawią, ale miły nastrój pryska, gdy dziewczynka postanawia zadzwonić do matki. Słowa Weroniki łamią jej serce. Magda i Andrzej mają poważne problemy z Anią. Zaniepokojona Budzyńska odkrywa, że podczas imprezy, którą nastolatka zorganizowała w domu, ktoś przyniósł dopalacze. Okazuje się, że należą one do Inki. Niebawem za jej namową po narkotyki sięga Maciek, który szybko zaczyna źle się czuć. Spanikowana Ania dzwoni do Magdy i błaga o pomoc. Franka wyznaje Basi, że jej związek z Pawłem utknął w martwym punkcie. Zachęcona przez dziewczynę zaprasza go na wspólny trening na ściankę wspinaczkową. Potem para zdobywa się na szczerą rozmowę.

1559: Jacek szykuje się do powrotu do Kanady. Żegna się z Krystyną, choć trudno mu pogodzić się z faktem, że kobieta wciąż nie chce powiedzieć Lilce prawdy. Niespodziewanie tajemnicę dorosłych poznaje mały Kamil. Gdy dziewczyna wpada w rozpacz po kolejnej gwałtownej kłótni z Banachem, chłopiec wyjawia jej prawdę. Wzburzona nastolatka dzwoni do Kotowskiego, który niebawem zjawia się w jej domu. Ula i Bartek próbują zmierzyć się z kłopotami. Po tym, jak stracili cały majątek, muszą na nowo zaplanować swoją przyszłość. Kisielowa postanawia odwiedzić słynną wróżkę Calistę. Tymczasem Leon i Żak postanawiają założyć kolejny biznes. Ich wybór pada właśnie na ezoterykę.