M jak miłość odcinek 1560, 1561, 1562, 1563 – Streszczenie

1560: Lilka, która dowiedziała się, że to Jacek jest jej prawdziwym ojcem, prosi Mateusza, by zabrał ją do Warszawy. Chłopak próbuje pocieszyć ukochaną i namówić, by porozmawiała z rodzicami. Banachowa i Kotowski ruszają jej śladem. Krystyna w końcu zyskuje szansę, by wszystko córce wyjaśnić. Kamila przychodzi na Deszczową. Mówi Kindze, że była kochanką Piotra i zapewnia, że mąż nigdy nie będzie jej wierny. Zduńska wyrzuca ją z domu. Wieczorem rozbawiony Piotrek wypytuje żonę o tę kłótnię. Potem para daje się ponieść namiętności. To nie koniec gości na Deszczowej. W środku nocy u Zduńskich zjawia się Werner. Wyznaje, że wciąż myśli o Sandrze i prosi Kingę o radę. W końcu postanawia zaprosić wybrankę na romantyczną kolację. Wytrawny podrywacz bardzo się denerwuje tą randką.

1561: Aneta, która szykowała się do pierwszej samodzielnej operacji, odkrywa, że została skreślona z grafiku. Wdaje się w kłótnię z Arkiem, który zajął jej miejsce. Dowiaduje się od niego, że decyzję podjął Argasiński. Olek domyśla się, że pracując z ordynatorem, który dyskryminuje kobiety, jego żona nie ma szans na karierę chirurga. Marcin wyznaje Izie, że pracuje dla Bosackiej i zdobył dowody zdrady jej męża. Kobieta jest zszokowana. Próbuje wytłumaczyć męża przed nowym kolegą, ale on już planuje zemstę. Chodakowska organizuje też wieczór autorski Iwańskiego. Niespodziewanie zjawia się na nim jego córka (Marzena Gargas). Kasia martwi się, że Łukasz jej unika. Także Aneta dostrzega, że kolega podejrzanie się zachowuje. Tymczasem on spotyka się z Patrycją. Zabiera ją na lancz, który szybko przeradza się w romantyczną randkę. Zachwycona Argasińska opowiada o wszystkim Marcie. Mówi, ze zadurzyła się w sporo młodszym mężczyźnie i czuje się szczęśliwa.

1562: Sonia i Janek szykują się do ślubu. Nad wszystkim czuwa Kisielowa, a jej starania wyprowadzają pannę młodą z równowagi. Z pomocą przyjaciółce przychodzi Ula. Do tego Rafał odkrywa, że zniknęły obrączki. Sonia domyśla się, że to sprawka Leona. Spotyka się z nim w pubie. Chwilę później zjawia się w kościele, gdzie już czekają goście. Gdy na miejsce przybywa Janek, dochodzi do tragedii. Pan młody zostaje postrzelony. Stadnicki rusza w pościg za napastnikiem, a Ula wzywa pogotowie. Basia coraz częściej spotyka się z Dawidem. Matka chłopaka ostrzega Marysię, że chłopak nie jest stały w uczuciach. Tymczasem nastolatek namawia córkę Rogowskich, by okłamała rodziców i spędziła u niego noc. Choć nie ma prawa jazdy, zabiera ją na przejażdżkę autem. Gdy powoduje wypadek, namawia swoją towarzyszkę, by razem z nim okłamała policję. Para podaje Andrzejkowi swoją wersję wydarzeń.

1563: Sonia czuwa przy Janku w szpitalu. Jest załamana, ponieważ zgodnie z wolą ukochanego lekarze nie chcą udzielić jej żadnych informacji. Tymczasem ranny policjant doznał poważnego urazu kręgosłupa i może już nigdy nie stanąć na nogi. Barbara i Maria chcą pogodzić bliźniaków, którzy nadal ze sobą nie rozmawiają. Seniorka zaprasza obu braci na obiad w Grabinie. Kinga nie słucha protestów męża i oznajmia, że ma jechać do siedliska. Jednocześnie Piotr znów ma problemy z powodu Kamili. Prawniczka przegrywa jedną z prowadzonych spraw. Gdy w kancelarii zjawia się wściekły klient, Rykalski, dziewczyna zrzuca winę na Zduńskiego. Niebawem w bistro zjawiają się bandyci, którzy mają dać nauczkę mecenasowi. Na ich drodze staje Paweł, który chce chronić brata. Niebawem Piotr znajduje go ciężko pobitego na podłodze warsztatu.